Jaké spoření je vhodné pro mladý pár s možností jednorázového výběru a minimálním měsíčním vkladem 5 000 Kč?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
24.9.2019 Spoření

Dobrý den, jsme mladý manželský pár a chceme si založit spoření, jenže na trhu je toho tolik, že se v tom opravu nevyznáme. Rádi bychom spořili tak, že se bude moct na peníze sáhnout maximálně jednou ročně a minimální vklad by byl měsíčně 5 000 Kč. Doporučíte nám prosím něco? Děkuji

Dobrý den,

nejjednodušším řešením je spořící účet od Banky Creditas, který aktuálně nabízí úrok 2% bez podmínek (od října bude sníženo na 1,8%). Peníze máte kdykoliv k dispozici, nemusíte plnit žádné podmínky, vklady a výběry možné kdykoliv.

Nebudete-li peníze potřebovat příštích 6 let, založte si 2 stavební spoření (pro každého jedno) s měsíční úložkou 1 700 Kč/osoba. Čistý výnos po zohlednění státní podpory (2 000 Kč/rok), úroku 1% a poplatků činí 3,5%. Na peníze ale nesmíte 6 let sáhnout, jinak byste přišli o státní podporu. Zde bych doporučil Českou spořitelnu a založení spoření online, při kterém je snížen poplatek za založení na 495 Kč/osoba (místo standardního 1% z cílové částky, což vychází na cca 1 500 Kč).