Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #11892, Dětské stavební spoření a rozvod

Dětské stavební spoření a rozvod, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
24.11.2020 Spoření

Dobrý den, nezletilým dětem jsme s exmanželem spořili na stavebním spořením. Po rozvodu jsem dostala děti do své péče. Na stavebním spoření jsou naspořené nějaké peníze, ale měsíčně již asi 4 roky nic neposílám. Chci se zeptat, zda můžu spoření zrušit bez souhlasu exmanžela, nebo zda ho musím informovat nebo zda by mu případně musela být vyplacena nějaká částka. Děkuji

Dobrý den,

peníze uložené na účtech stavebních spoření dětí jsou vašich dětí. Peníze nemůžete použít pro svou vlastní potřebu a už vůbec nesmíte nic vyplácet exmanželovi. Peníze vybrat můžete, ale měla byste je případně uložit dětem na jiný produkt nebo je použít pro zlepšení jejich životních podmínek (např. zaplacení školného, atd.).