Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #22429, Jak předčasně ukončit stavební spoření u nezletilého

Jak předčasně ukončit stavební spoření u nezletilého, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
16.11.2023 Spoření

Pokračování dotazu č. 22426: Dobrý den, pane Jermáři, smlouva je od roku 2021 a naspořena částka je 40 000 Kč. Když tam zůstanou peníze ležet 6 let, tak z toho vnučka nemá žádný zisk a peníze potřebuje teď - studuje. Prosím, kde získám tiskopis pro soud? Děkuji za vaší ochotu.

Dobrý den,

velmi dobře zpracovaný Návrh na schválení právního jednání učiněného za nezletilého má na svém webu Buřinka (Stavení spořitelna ČS) - doporučuji použít tento vzor. Toto však za neplnoleté dítě musí vyřídit jeho zákonný zástupce (rodič), nikoliv babička. Alternativně lze vyčkat na dovršení věku 18 let - pak bude moci vnučka o předčasné ukončení stavebního spoření požádat sama přímo stavební spořitelnu (nebude vyžadován souhlas opatrovnického soudu).