Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #14326, Jak ukončit stavební spoření?

Jak ukončit stavební spoření a získat úrok i státní podporu?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
21.5.2021 Spoření

Dobrý den, chci ukončit stavební spoření. Cílovou částku jsem již dosáhla až na 60 Kč. Můžu požádat o ukončení k 31.12.2021 a při tom dostat celý úrok za rok 2021? Anebo ukončit spoření k 30.4. 2021 a dostat i státní podporu za rok 2022?

Dobrý den,

stavební spoření můžete po uplynutí 6 let ukončit kdykoliv. Výpovědní lhůta činí 3 měsíce od konce měsíce, ve kterém byla výpověď podána. Úroky se počítají na denní bázi a náleží Vám za období, po které jste měla peníze uložené u stavební spořitelny. Na státní podporu máte nárok v případě, kdy v daném kalendářním roce uložíte peníze na účet stavebního spoření (max. 10% z 20 000 Kč, tedy 2 000 Kč).

Příklad: Pokud byste v lednu vložila na stavební spoření 20 000 Kč a v únoru stavební spoření ukončila, náleží Vám plná státní podpora za daný kalendářní rok (2 000 Kč).