Jak převést stavební spoření z České spořitelny k jiné bance?

1.9.2015 Běžný účet

Dobrý den, mám účet u České spořitelny kde mám vedené i stavební spoření. Chtěla bych přejít k jiné bance, ale jak mi bylo řečeno, o způsobu převodu stavebního spoření se musím dohodnout s Českou spořitelnou což si neumím představit. Jak tedy na ně? A jak mám postupovat? Protože současné bance se určitě můj odchod líbit nebude. Děkuji

Dobrý den,

běžný účet je na stavebním spoření zcela nezávislý, vůbec to spolu nesouvisí (můžete mít běžný účet u jiné banky a stavební spoření dále u ČS).

Běžný účet: založte si nový účet u Vámi vybrané nové banky (doporučuji např. Equa Bank, kde máte vše bez poplatků a podmínek, včetně výběrů z bankomatů všech bank) a přesměrujte si na něj všechny platby (výplata, atd.). Dále si sem převeďte trvalé příkazy, souhlasy s inkasem, SIPO, atd. Nakonec zrušte účet v původní bance, tedy u ČS.

Stavební spoření: jak dlouho spoříte, kolik tam máte naspořeno a jakou přiznanou státní podporu? Obecně, nabídka stavebního spoření je u všech stavebních spořitelen podobná, tedy tady dle mého názoru měnit banku nemá smysl (zejména, neuplynula-li lhůta 6 let od počátku spoření, protože byste přišla o státní podporu).