Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1018, Dotaz v bankovní poradně

Spořící účet nebo stavební spoření pro vaše vnoučata? Zjistěte, jaké jsou výhody a bonusy pro vás i pro ně!

Dobrý den,chtěla bych se zeptat co by bylo lepší pro má vnoučata,jestli spořící učet nebo stavební spoření.a jestli abych z toho měla i něco já,nějaké bonusy. jsem váš klient .Čápová .napište mi prosím na meila.mám totiž nočnní,tak dlouho spím.děkuji.

Dobrý den

nejsme Vaše banka, ale pouze bankovně poradenský portál. Obě varianty mají své klady i zápory, detaily níže - rozhodnutí je na Vás, co se Vám více zamlouvá.

Spořicí účet (bez výpovědní lhůty): momentálně nízký úrok (max. 1,3-1,6%), žádné poplatky, peníze kdykoliv k dispozici

Stavební spoření: momentálně lákavější úrok (2%), státní příspěvek ročně až 2000 Kč, vysoké poplatky (obvykle 1% z cílové částky za sjednání + 300-350Kč ročně za vedení produktu), na peníze nemůžete 6 let sáhnout, jinak přijdete o státní podporu

Ať už se rozhodnete jakkoliv, žádný bonus pro sebe z toho mít nebudete.