Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #3257, Kam uložit peníze na 10 let

Kam uložit peníze na 10 let, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
26.12.2016 Spoření

Dobrý den, momentálně řeším, kam uložit 1,7 mil, zatím je mám nevybrané u ERB v likvidaci na TV, který měl být min. 2 letý. Jedná se o mou důchodovou rezervu k čerpání za 10 let.

Dobrý den,

družstevní záložna Creditas nabízející termínovaný vklad na 10 let s úrokem 2,3% (ale i kratší termíny se stále na dnešní poměry rozumnými sazbami) se stane po novém roce bankou - odpadne spoluúčast 10% za krach kampeličky a vklad bude 100% pojištěn. Je možné, že Creditas se změnou na banku mírně sníží své nynější sazby - vyčkejte týden až dva a uvidíte, bude-li nabídka stále zajímavá. Jinak z bank dnes seženete nejlepší termín na 5 let za 1% (J&T Banka).

Peníze bych každopádně rozdělil do více produktů:

  • stavební spoření: Česká spořitelna, sjednat online s cílovou částkou 300 000 Kč za poplatek jen 495 Kč - úrok 1% a státní podpora 2 000 Kč/rok - sjednejte a vložte jednorázově 20 000 Kč ještě do konce roku, abyste i za letošní rok získala plnou státní podporu
  • penzijní připojištění: ukládat min. 1 000 Kč měsíčně pro zisk plné státní podpory (230 Kč/měsíc), o vklady nad 1 000 Kč se snižuje daňový základ daně z příjmu (zpět dostanete na daňové vratce 15%) - jdete-li do důchodu již za 10 let, je možná ten správný čas začít čerpat i tento daňový bonus (třicátníkovi bych vkládat více než 1 000 Kč nedoporučil, za 35 let do důchodu se peníze v penzijku znehodnotí o více než 15% zisk na daních)
  • spořící účty: Air Bank 1% do 350 000 Kč, Equa bank 0,8% do 200 000 Kč

Může také zvážit koupi nemovitosti v Praze či v jiném krajském městě a byt pronajímat.