Adresa: Pobřežní 297/14, 186 00 Praha 8 
  IČ: 47115378 
  SWIFT: JTBP CZ PP 
  Kód banky: 5800 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky J&T BANKA

  Privátní banka spadající do silné česko-slovenské finanční skupiny JT. Klientům své dveře otevírá u investic kol 0,5 mil. Kč. Mimo široké možnosti investování do rozličných finančních instrumentů bude pro většinu běžných klientů zajímavá nabídka tradičních bankovních spořicích produktů (nejznámější terminovaný vklad Clear deal či méně známý spořicí účet s 3 měsíční výpovědní lhůtou). Úrokové sazby jsou zde jedny z nejlepších na trhu.

  O bance J&T BANKA

  Od roku 1998 se staráme o investice a finance těch nejbohatších, těch nejnáročnějších. Individuální přístup a maximální komfort je cítit ve všem, co děláme. Jsme privátní bankou, která klientům pomáhá majetek zhodnotit, ochránit a předat dalším generacím a v neposlední řadě si ho také užít. Učíme se od těch nejlepších a rosteme spolu s našimi klienty.

  Nabízíme služby a poradenství, které řeší nejen současné potřeby našich klientů, ale zohledňují i širší rodinné vztahy a delší časový horizont.

  Ochraňují majetek nejen před ekonomickými vlivy, ale i proti legislativním změnám a životnímu běhu. Zahrnují multigenerační správu majetku a nástupnictví, investiční poradenství, obchodování s cennými papíry, správu a strukturování majetku či služby life-style managementu. Pro klienty, kteří chtějí poznat rozdílnost přístupu privátní banky a vyzkoušet komfort a kvalitu služeb je připravena služba Clear Deal, která je přístupná od půl milionu korun a kromě termínovaných vkladů nabízí i omezené množství investičních příležitostí. Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytujeme specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic.

  Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO, banka J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu a banka VABA v Chorvatsku.

  Dotazy v poradně k

  M

  #5419, Výsluhová penze, Spoření, 11.11.2018

  Dobrý den, ráda bych se informovala, zda jsou nějakým způsobem pojištěny vklady na penzijním spoření? Konkrétně ho mám zřízené u NN Penzijní společnosti. Pokud by se s pojišťovnou něco stalo, abych o své peníze nepřišla. A jak je to prosím s pojištěním stavebního spoření? Zvažuji využít výsluhovou penzi k převodu např. na spořící účet či ji využít ke stavebnímu spoření. Jaký je, prosím, Váš názor a vaše doporučení na využití výsluhové penze? Děkuji. MK

  Dobrý den,

  penzijní připojištění a penzijní spoření není předmětem bankovního pojištění vkladů. V případě krachu penzijního fondu byste o peníze čistě teoreticky přišla.  Nicméně penzijní fond je vlastně jen "hromádka peněz", fondy nemají žádné závazky, takže vlastně nemohou zkrachovat. Správu penzijního fondu provádí vysoce kvalifikovaní portfolio manažeři penzijních společností. Transformované penzijní fondy (dříve penzijní připojištění) mají ze zákona garantované neznehodnocení vkladů. Pokud transformovaný fond propadne do ztráty, je povinna ji účastníkům penzijního spoření dorovnat spravující penzijní společnost.

  Penzijní fondy jsou velmi přísně regulované - zákon jim říká, do čeho a kolik mohou investovat. Krach penzijního fondu je tak extrémně nepravděpodobný. Penzijní společnosti většinou vlastní a provozují jen ty největší nadnárodní finanční skupiny. Ty si budou chránit svoje jméno stůj co stůj. Pokud by přesto některá penzijní společnost měla potíže, určitě ji převezme jiný velký hráč na finančním trhu. 
  Například "vaše" NN Penzijní společnost se ještě před několika lety jmenovala ING Penzijní - a to odkazuje na celkem známý případ krachu banky ING Barings a rozprodej ING společností. Nebo také dnešní UNIQUA Penzijní společnost spravuje fondy původně fungující pod názvem AXA penzijní, ještě dříve pod názvem Winterthur penzijní.

  Stavební spoření si určitě zřiďte, to je pojištěné stejně jako vklady u bank. Měsíčně ukládejte přesně 2 000 Kč. Díky státnímu příspěvku je stavební spoření jedním z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit "menší objemy peněz". Ale to neřeší co s penězi z výsluhové penze. 

  Spořicí účet je vhodný pro uložení pohotovostí rezervy (šestinásobek Vašich průměrných měsíčních výdajů, třeba 100 000 Kč), ale ne k dlouhodobému spoření. Prozatím můžete peníze převést na spořící účet k Hello bank (úrok 1,5% do 300 000 Kč), nebo k jiné bance dle svých preferencí. Ideální by bylo nějak investovat do svého bydlení (umořit část hypotéky jednorázovou splátkou či jinak řešit vlastní bydlení). Nebo peníze uložit na termínovaný vklad (např nyní J&T Banka 2 roky za 2%). Úrokové sazby se vyvíjí, takže vždy prosím zkontrolujte naše aktualizované přehledy a porovnání v tučných odkazech výše.

  PP

  #4900, Creditas a J&T Banka, Spoření, 14.7.2018

  Dobrý den, chci se zeptal. Jde u Banky Creditas zřídit termínovaný vklad online? U J&T Banky je limit vkladu 100 000 Kč a u Creditas banky nejméně 5 000 Kč? Ale nižší úrok, chápu to dobře?

  Dobrý den,

  ano, u Creditas lze zřídit termínovaný vklad online (poštou Vám přijde smlouva k podpisu). Min. vklad u Creditas je 5 000 Kč, u J&T Banky 100 000 Kč za předpokladu, že u banky máte celkem uloženo (i na jiných produktech) min. 500 000 Kč (jinak platí min. vklad 500 000 Kč). Úroky má J&T Banky oproti Creditas vyšší.

  Články o

  Stavební spoření nabízí úrok 2,5 %. Nejvíc za posledních 10 let

  2.5.2022, Spoření, Autor: Jan Budín

  …vyšší úrok na klasickém spořicím účtu nabízí Trinity Bank, u které získáte u ní sazbu 4,08 %. Vyšší úrok najdete u účtu s delší výpovědní lhůtou. J&T Banka úročí vklady s měsíční výpovědní lhůtou úrokem 4,15 %, s tříměsíční lhůtou pak 4,35 %. V takovém případě už ale nemáte klasický spořicí…

  Úroky na spořicích účtech výrazně rostou. Dosáhnete až na 2,58 %

  29.11.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  …kteří vám dají úrok alespoň 2 %. Jsou to: Expobank – nabízí úrok 2,01 % bez omezení. Banka Creditas – nabízí úrok 2 % pro vklady do350 000 korun. J&T Banka – nabízí úrok 2 %, pokud jepočáteční vklad alespoň 1 000 000 korun. Navíc můžete dosáhnout i na úrok 2,5%. Musíte ale souhlasit s výpov…

  Úroky na spořících účtech explodují po rozhodnutí ČNB

  5.11.2021, Osobní a rodinné finance, Autor: Petr Jermář

  Malé banky reagují okamžitě, větší avizují změnu od prosince. České banky skokově vylepšují výnos ze spoření. To vše návazně na šokové rozhodnutí ČNB. Růst základní úrokové sazby (2T Repo) o 125 bps na 2,75% byl nadočekáváním analytiků, kteří počítali s hodnotami v rozmezí 50-100bps. Přichá…

  Úroky na spořicích účtech začaly znovu růst. Víte, kde dosáhnete i na 1%?

  4.10.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

  … sazebreagovaly: Trinity Bank, Banka Creditas a Hello Bank! Všechny aktuálně nabízí úrok nad 1 %. Nad tuto úroveň se o jednu desetinu dostalataké J&T Banka, která ale podmiňuje založení spořicího účtu vkladem alespoň1 000 000 korun. Aktuálně tak nejlepší podmínky najdete uTrinity Bank. Od 1…

  Poslední šance sjednat si termínovaný vklad. Brzy mohou sazby výrazně klesnout.

  10.4.2020, Spoření, Autor: Petr Jermář

  …svých termínovanýchvkladů Expobank, ČSOB a Moneta Money Bank. Banky tím reagovaly na březnovýpropad sazeb České národní banky. Vysoký úrok nabízí J&T Banka, ale jenpro někohoPlánujete-li uložit min. 500 000 Kč, jasnouvolbu představuje J&T Banka, která už u ročního termínovaného vkladuslibuj…