Spořicí účet - Spořící účty
banky J&T BANKA

Úrok 100 000 Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 100 000 Kč 2,00 %
Úrok 400 000 Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 400 000 Kč 2,00 %
Úrok 700 000 Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 700 000 Kč 2,00 %
Úrok 1 mil. Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 1 mil. Kč 2,00 %
Úrok EURúroková sazba p.a. pro vklady v EUR 0,30%
Úrok USDúroková sazba p.a. pro vklady v USD
-
Výpovědní lhůtajak rychle mám peníze k dispozici: 0 měsíců = bez výpovědní lhůty 0 měsíců
Min. vkladminimální vklad, který je nutné vložit na účet, a pod který nesmí zůstatek na účtu nikdy klesnout 1 000 000 Kč
Měna účtuměny, ve kterých je možné vést spořící účet CZK
Sjednání onlineprodukt je možné sjednat online bez nutnosti návštěvy pobočky Ne
Přeprodejprodukt je touto institucí pouze přeprodáván a je původně nabízen jinou finanční institucí
-
Ostatnídalší informace o produktu EUR vklad výpovědní lhůta 14 dní, pro stávající klienty platí nižší minimální vklad 100 000 Kč

Expertní hodnocení Spořicí účet

J&T Banka nabízí spořící účet s jednou z nejvyšších úrokových sazeb mezi ostatními českými bankami. Sazby se ale poměrně často mění, takže jednou je tento spořící účet v pořadí první, jindy až šestý. Raději proto aktuální sazby prověřte a porovnejte s konkurencí v našem přehledu a porovnání spořících účtů

Pokud chcete uložit peníze do výše 2,5 milionu s okamžitou likviditou, můžete se s klidným svědomím stát klientem J&T Banky. 

Služby u této banky mají své výhody a nevýhody:

  • Banka poskytuje jedny z nejvyšších úrokových sazeb vkladů mezi bankami na českém trhu. 
  • J&T realizuje vklady i v EUR a v době záporných sazeb na západě Evropy poskytuje solidní úročení.
  • Prostředky na vkladech jsou pojištěny u bankovního Fondu pojištění vkladů.
  • Pokud ukládáte vyšší miliony, banka o vás pečuje jako o privátního klienta. Některé pobočky jsou dokonce propojeny s kavárnami.
  • Banka již vyrostla z "dětských let", ale její pojetí aktivních obchodů je riskantnější než u jiných bank. V případě, kdy se nepodaří více velkých obchodů, mohla by být omezena návratnost investic nebo velkých vkladů.
  • Pokud podlehnete doplňkové nabídce investičních produktů, nejsou vaše prostředky již pojištěny. Nesete riziko výstavce směnky, nebo emitenta dluhopisů či akcií.

Vklady s výpovědní lhůtou, jsou zajímavou alternativou jak získat vyšší úrokovou sazbu a udržet možnost relativně rychlého výběru vkladu. V uplynulém roce banka poskytovala tuto službu pro bohatší klienty s minimálním vkladem 500 tisíc korun. Letos J&T ještě přitvrdila a zvýšila min. vklad pro spořící účet na rovný 1 milion korun.

Popis produktu Spořicí účet

Spořicí účet J&T Banka je určen k využití volných finančních prostředků klienta. Zřizuje se samostatně bez nutnosti vedení běžného účtu. Zřízení, vedení a zrušení účtu je u této banky bez poplatků. Vklady na spořícím účtu jsou pojištěny pro případ úpadku banky. Takže až do výše 100 tis EUR nemusíte mít obavu o svoje naspořené prostředky a vydělané úroky.

U spořícího účtu J&T Banky není omezen horní limit vkladu. Zhodnocovat tedy můžete klidně deset milionů, pokud bance věříte. Z účtu můžete libovolně vybírat a vkládat na něj peníze. Když se rozhodnete naspořené peníze vybrat, máte je k dispozici druhý den. Spořící účet  J&T Banky je technicky vedený jako vklad s jednodenní výpovědní lhůtou.

Minimální vklad činí 1 000 000 Kč. Stálí klienti se vkladem alespoň 100 000 Kč mohou otevřít nový účet bez omezení počáteční výše vkladu.

V rámci spořících účtů nabízí J&T Banka i vklady s výpovědní lhůtou. Prostřednictvím tohoto účtu můžete spořit s vyšší úrokovou sazbou než u normálního spořícího účtu, ale výběr prostředků není možný okamžitě. Od data výpovědi získáte prostředky za 33 nebo 90 dnů. Odměnou za to vám je o 0,1% nebo 0,2% vyšší úroková sazba. Na tento typ účtů je možné vkládat prostředky až od 100 000 korun, nebo 3 000 EUR (minimální výše vkladu).