Banky.cz Banky v ČR J&T BANKA Spořicí účet s výpovědí 1M

Spořicí účet s výpovědí 1M - Spořící účty
banky J&T BANKA

Úrok 100 000 Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 100 000 Kč 2,25 %
Úrok 400 000 Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 400 000 Kč 2,25 %
Úrok 700 000 Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 700 000 Kč 2,25 %
Úrok 1 mil. Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 1 mil. Kč 2,25 %
Úrok EURúroková sazba p.a. pro vklady v EUR 0,40 %
Úrok USDúroková sazba p.a. pro vklady v USD
-
Výpovědní lhůtajak rychle mám peníze k dispozici: 0 měsíců = bez výpovědní lhůty 1 měsíc
Min. vkladminimální vklad, který je nutné vložit na účet, a pod který nesmí zůstatek na účtu nikdy klesnout 1 000 000 Kč
Měna účtuměny, ve kterých je možné vést spořící účet CZK, EUR
Sjednání onlineprodukt je možné sjednat online bez nutnosti návštěvy pobočky Ne
Přeprodejprodukt je touto institucí pouze přeprodáván a je původně nabízen jinou finanční institucí
-
Ostatnídalší informace o produktu pro stávající klienty platí nižší minimální vklad 100 000 Kč

Expertní hodnocení Spořicí účet s výpovědí 1M

J&T Banka nabízí spořící účet s jednou z nejvyšších úrokových sazeb mezi ostatními českými bankami. Sazby se ale poměrně často mění, takže jednou je tento spořící účet v pořadí první, jindy až šestý. Raději proto aktuální sazby prověřte a porovnejte s konkurencí v našem přehledu a porovnání spořících účtů

Pokud chcete uložit peníze do výše 2,5 milionu s okamžitou likviditou, můžete se s klidným svědomím stát klientem J&T Banky. 

Spořící účet J&T Banky s měsíční výpovědí má výhody

  • Banka poskytuje jedny z nejvyšších úrokových sazeb vkladů mezi bankami na českém trhu.
  • J&T realizuje vklady i v EUR a v době záporných sazeb na západě Evropy poskytuje solidní úročení.
  • Prostředky na vkladech jsou pojištěny u bankovního Fondu pojištění vkladů.
  • Pokud ukládáte vyšší miliony, banka o vás pečuje jako o privátního klienta. Některé pobočky jsou dokonce propojeny s kavárnami.

Spořící účet J&T Banky s měsíční výpovědí má i nevýhody

  • Banka již vyrostla z "dětských let", ale její pojetí aktivních obchodů je riskantnější než u jiných bank. V případě, kdy se nepodaří více velkých obchodů, mohla by být omezena návratnost investic nebo velkých vkladů.
  • Pokud podlehnete doplňkové nabídce investičních produktů, nejsou vaše prostředky již pojištěny. Nesete riziko výstavce směnky, nebo emitenta dluhopisů či akcií.

Vklady s výpovědní lhůtou, jsou zajímavou alternativou jak získat vyšší úrokovou sazbu a udržet možnost relativně rychlého výběru vkladu. J&T Banky se ale prezentuje jako banka pro lepší klientelu. V uplynulém roce banka poskytovala službu spořícího účtu pro klienty s vkladem od 500 tisíc korun. Letos J&T ještě přitvrdila a zvýšila min. vklad u spoření na rovný 1 milion korun.

Popis produktu Spořicí účet s výpovědí 1M

Spořicí účet J&T Banka je určen k využití volných finančních prostředků klienta a zřizuje se samostatně bez nutnosti vedení běžného účtu. Zřízení, vedení a zrušení účtu je u této banky bez poplatků. Vklady na spořícím účtu jsou pojištěny pro případ úpadku banky. Takže až do výše 100 tis EUR nemusíte mít obavu o svoje naspořené prostředky a vydělané úroky.

U spořícího účtu J&T Banky není omezen horní limit vkladu, z účtu můžete libovolně vybírat a vkládat na něj peníze. Když se rozhodnete naspořené peníze vybrat, máte je k dispozici druhý den. Spořící účet  J&T je technicky vedený jako vklad s jednodenní výpovědní lhůtou.

Minimální vklad činí 1 000 000, stálí klienti se vkladem alespoň 100 000 Kč mohou otevřít nový účet bez omezení počáteční výše vkladu.

V rámci spořících účtů nabízí J&T Banka i vklady s výpovědní lhůtou. Prostřednictvím tohoto účtu můžete spořit s vyšší úrokovou sazbou než u normálního spořícího účtu, ale výběr prostředků není možný okamžitě. Od data výpovědi získáte prostředky za 33 nebo 90 dnů. Odměnou za to vám je o 0,25% nebo 0,50% vyšší úroková sazba. Na tento typ účtů je možné vkládat prostředky až od 100 000 korun, nebo 3 000 EUR (minimální výše vkladu).