Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #2842, Stavební spořitelna ČS - Buřinka

Stavební spořitelna ČS - Buřinka, Spoření

T

Dobrý den, prohlédla jsem si seznam stavebních spořitelen a nabyla jsem dojmu, že existuje Stavební spoření od České spořitelny a Stavební spořitelna České spořitelny Buřinka. Je tomu opravdu tak, že Česká spořitelna má jak vlastní spoření tak Buřinku? To samé by potom měla i ČSOB její Modrá pyramida? Děkuji.

Nejlepší způsob, jak uspořit peníze!

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Analytici otočili a čekají zlevnění hypoték. Kvůli koronaviru i ropě

Analytici otočili a čekají zlevnění hypoték. Kvůli koronaviru i ropě

30.3.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Ani ne do půlky března. Tak dlouho vydrželo analytikům přesvědčení, že úrokové sazby hypoték letos porostou. Prudké šíření koronaviru COVID-19 ale táhne dolů akciové trhy. A s nimi i mezibankovní sazby, od kterých se mimo jiné odvíjí úroky hypoték. Dá se proto čekat, že brzy přijde další vlna zlevňování hypotečních úvěrů.

Řešení, jak ušetřit při podnikání? Je tu platební brána zdarma!

Řešení, jak ušetřit při podnikání? Je tu platební brána zdarma!

29.3.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

V době, kdy kvůli koronaviru řada lidí přišla o zdroj příjmů z prodeje v kamenných prodejnách, je potřeba najít fungující alternativní cesty. 

Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

Transparentní účet není jen pro neziskovky a politiky. Podívejte se, kde a jak si ho zřídit

27.3.2020, Běžný účet, Autor: Petr Jermář

Před volbami nebo při živelných katastrofách a krizích. To jsou chvíle, kdy se nejčastěji setkáte s transparentními účty. Jako například nyní, kdy si je kvůli pandemii koronaviru COVID-19 zřizují instituce, které vyrábí roušky do nemocnic či pro důchodce. Založit si ho ale může každý. Ukážeme vám, kde a jak si ho můžete zřídit.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

T

#9473, Koronavirus a zmrazení insolvence, Exekuce a insolvence, 30.3.2020

Dobrý den, bude se návrh ministerstva financí na plošné zmražení splátek úvěrů a hypoték vztahovat také na insolvence? Děkuji.

Dobrý den,  u zmrazení splátek úvěrů se zatím jedná pouze o návrh jednoho člena vlády (neznáme konkrétní podobu podmínek ani nevíme, jestli to bude schváleno). V každém případě toto určitě nebude mít nic společného s exekucemi a insolvencemi (u kterých se taktéž uvažuje o úlevách, ale zatím bez konkrétních obrysů).

VK

#9472, Převzetí hypotéky, Hypoteční poradna, 30.3.2020

Dobrý den, uvažujeme o převzetí hypotéky. Prodávající by přenechal hypotéku ve výši 1,2 mil. Kč a chce 800 000 Kč navrch. Splácí 8 000 Kč měsíčně. Jaký je v tomto případě postup? Půjčí nám banka 2 miliony s tím, že se pokryje dluh a vyjme ze zástavy a zbytek převede na účet prodávajícího nebo se jen převede ta hypotéka na nás se stejnou výší splátky a budeme si muset dobrat úvěr na 800 000 Kč a splácet tak mnohem více? Děkuji

Dobrý den, převzetí hypotéky kupujícím je možné za souhlasu banky, nicméně lepším řešením by pro kupujícího bylo zřídit si svou hypotéku na částku, kterou potřebuje ke koupi nemovitosti. Už proto, že kupující evidentně potřebuje půjčit dalších 800 000 Kč a celkově chce možná jinou výši splátky, jinou dobu splatnosti a obecně jiné podmínky.

K

#9471, Lze žádat o prominutí insolvence?, Exekuce a insolvence, 30.3.2020

Dobrý den, chci se zeptat, když jsem v insolvenci druhým rokem mám splaceno necelých 40%, šlo by třeba po 3 letech požádat o odpuštění dluhu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, u nově zahájených insolvencí po 6/2019 lze žádat o prominutí dluhů již po 3 letech, podaří-li se Vám splatit min. 60% dluhů. U starších osobních bankrotů tato možnost není.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9400 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR