Je moje investice do dluhopisu pojištěna? Zjistěte si všechny důležité informace

Investice se zhodnocením až 12%
22.5.2016 Akcie a investice

Dobrý den, ráda bych investovala do dluhopisu, ale nevím zda je ze zákona pojištěn. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nikoliv, investice do dluhopisu (stejně jako investice do čehokoliv jiného - akcie, drahé kovy, komodity, nemovitosti, fondy, atd.) pojištěny nejsou. Investice znamená vždy riziko ztráty. Čím vyšší riziko, tím potenciálně vyšší výnos.

Ze zákona jsou pojištěny jen vklady u bank na 100% hodnoty až do ekvivalentu 100 000 EUR (cca. 2,7 mil. Kč). Tím se myslí vklady na běžných a spořících účtech, termínované vklady a stavební spoření. Uložíte-li peníze sem, nemůžete o ně přijít (čemuž odpovídá nízké zhodnocení).

Jestli kapitálovému trhu dobře nerozumíte, vyhněte se raději investicím do dluhopisů a jiným obloukem. Pravděpodobně proděláte nebo naletíte tzv. finančním poradcům (sledujícím pouze vlastní prospěch/provizi z prodaného produktu).