Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1056, Dotaz v bankovní poradně

Co se stane s financemi na doplaceném stavebním spoření po uplynutí doby 5 let?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co se děje s financemi na doplaceném stavebním spoření /tedy doba 5 let/, aby jste rozumněl: moji rodiče založili spoření pro mého syna na 5 let, po uplynulé době mi to dali ať buďto spořím dál nebo to použiju, neudělala jsem ani jedno a už uplynulo cca.6 let, já se jen bojím, zda-li to nějak nepropadlo bance nebo prostě jestli o to nepřijdu. Děkuji za případnou odpověď a Váš čas.

Dobrý den,

nic se neděje, stavební spoření běží dál a je možné ho kdykoliv vybrat (výpověď je 3 měsíce od konce měsíce, ve kterém byla podána výpověď).

Stavební spořitelna Vám i nadále účtuje poplatek za vedení produktu, tedy buďto spořte dál, nebo doporučuji ukončit.