Pro vnuky, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
20.1.2017 Spoření

Chtěla bych založit nezletilým vnučkám spor. knížku, jsem jejích babičkou. Že prý je to možné s právem používání. Nechci žádné fondy ani stav, neb penzijní spoření. Děkují předem za kladnou odpověď.

Dobrý den,

zakládat spořící produkty přímo na jména dětí může být velmi ošemetné, viz dotaz na dětské spoření zde (do dosažení plnoletosti dětí s produktem nepůjdou dělat žádné změny, ani pokud banka sníží úrok třeba na 0%).

Pokud trváte na dětské vkladní knížce, doporučuji Českou spořitelnu s úrokem 1% do 250 000 Kč a bonusem 500/1 000 Kč vypláceným po dosažení 12/18 let (při délce spoření min. 5 let).

Fondům se doporučuji vyhnout, ale stavební spoření na 6 let (úrok 1%, státní příspěvek 2 000 Kč/rok) nebo penzijní připojištění na 5 let (úrok cca 1%, státní příspěvek 2 760 Kč/rok) lze určitě vřele doporučit (myšleno, že byste si to sjednala na sebe, ne na vnučky).