Jak získat maximální státní podporu pro stavební spoření?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
28.12.2014 Spoření

Mám uzavřené stavební spoření u ČS, a.s. již od roku 2001, nemám dospořenou cílovou částku, ale teď bych ráda vložila takovou částku, abych získala max. státní podporu. Bude u mě podpora 10% z max. 20000 nebo podle roku založení spoření, tj. 4500 z max. 18000? Děkuji za odpoveď.

Dobrý den,

velmi dobrá otázka a pozitivní odpověď pro Vás - na smlouvu o stavebním spoření založenou v roce 2001 se vztahují právní předpisy platné v roce 2001, tedy můžete získat státní podporu až 4500 Kč. Jen si prosím zkontrolujte, zda je Vaše smlouva stále aktivní a nebyla zrušena, neboť některé stavební spořitelny takto staré smlouvy před lety rušily, nebo u nich aspoň jednostranně snížily úrok.