Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #14514, Stavební spořitelna mi snížila úrok

Stavební spořitelna mi snížila úrok, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
9.6.2021 Spoření

Dobrý den, obdržel jsem dopis od ČSOB Stavební spořitelny, kde konstatují, že snižují úrokovou sazbu stavebního spoření mého syna (12 let) ze 2% na 0,3% a odvolávají se na článek VII odst. 4 v obchodních podmínkách. Podle mě ale neberou v úvahu zákon o stavebních spořitelnách, kdy musí nejprve nabídnout přidělení cílové částky a úvěru ze stavebního spoření a až ho klient nepřijme, pak můžou snížit sazbu. Žádný dopis nabízející toto jsem ale neobdržel. Takovýto úvěr ale z logiky věci přece nemůžou nabídnout nezletilému, a tudíž by mu neměli vůbec sáhnout na sazbu. Syn má naspořeno cca 40% cílové částky. Možná to chápu špatně. Můžete mi poradit, jestli má spořitelna na toto jednání nárok? Děkuji.

Dobrý den,

stavební spořitelna nesmí měnit úrokovou sazbu po dobu vazací lhůty (6 let od data sjednání spoření). Po uplynutí této lhůty je možné sazbu měnit zcela libovolně (Vy zase máte možnost stavební spoření kdykoliv ukončit) a spořitelny tak činí (úroky se snižují obvykle blízko k 0%).