Jak získat hypotéku na byt s průměrným příjmem 20 000 Kč?

Sjednejte si hypotéku online

Chtěl bych si vzít na dluh 1 600 000 Kč s tím, že hodlám koupit byt, který v odhadu bude mít hodnotu 1 900 000+ Kč. Jsem zaměstnán pouze 6 měsíců a průměrný příjem mam 20 000 Kč. Kupní smlouvu s majitelem mam domluvenou 1 500 000 Kč. Co byste mi doporučil za nejvhodnější řešeni? (hypotéka u které banky, nebo popř. stavební spoření)

Dobrý den

doporučuji hypotéku, kterou banky poskytují až do 95% LTV (od dubna do 90%). Pro lepší úrok je dobré nečerpat úvěr vyšší než 80% LTV, tedy při zástavní hodnotě 1,9 mil. Kč by bylo optimální si na dluh vzít max. 1,52 mil. Kč. Při splatnosti 30 let to vychází s úrokem 1,68% na měsíční splátku 5 400 Kč. Aktuálně velmi dobré podmínky nabízí Fio banka, mBank či Wüstenrot. Případně vyplňte formulář hypoteční kalkulačka a kolegové Vás osloví s konkrétní nabídkou.