Banky.cz Banky v ČR Wüstenrot hypoteční banka

Wüstenrot hypoteční banka



Banka Wüstenrot hypoteční banka ukončila svoji činnost dne 1.1.2021

Wüstenrot Hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank. Klienti byli převedeni do Moneta Money Bank a entita Wüstenrot Hypoteční banka zanikla.

  Adresa: Na Hřebenech II 1718/8, 140 23 Praha 4 
  IČ: 26747154 
  SWIFT:  
  Kód banky: 7980 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Wüstenrot hypoteční banka

  Pokračující konsolidace českého bankovního trhu dolehla i na Wüstenrot. Banka k 1/1/2021 fúzovala s Moneta Money Bank.

  Praktické informace pro klienty

  Kód banky

  Od ledna 2021 byly převedeny stávající čísla účtů hypotečních úvěrů ze současného bankovního kódu Wüstenrot (7980) pod bankovní kód Moneta Money Bank (0600). Mění se tak poslední 4 číslice čísla účtu za lomítkem. Banka bude přijímat splátky úvěrů i na starém bankovním kódu ještě po celý leden.

  Pobočky

  Wüstenrot neměl plnohodnotnou síť poboček a spoléhal se více na poradce v terénu, které vhodně doplňovalo několik málo obchodních míst. Klienti Wüstenrot mohou již od roku 2020 využívat všechny pobočkybankomaty a vkladomaty Moneta Money Bank.

  Internetové bankovnictví

  Hypotéky je stále možné obsluhovat přes portál Wüstenrot, nicméně se klientům vřele doporučuje vyzkoušet Smart Banku od Moneta Money Bank.

  Obchodní podmínky

  U již sjednaných hypotečních úvěrů platí nadále stávající podmínky. Výše úrokových sazeb zůstává platná po celou dobu fixace. Ze strany klientů tak v souvislosti s převodem pod Moneta Money Bank není třeba žádná akce.

  Běžné účty, spořicí účty, termínované vklady

  Tyto produkty byly převedeny pod Moneta Money bank již koncem roku 2020 a každý klient obdržel zcela nová čísla svých účtů. Produkty lze obsluhovat výhradně nástroji přímého bankovnictví Moneta Money Bank (internetbanking a/nebo mobilní bankovnictví).

  O bance Wüstenrot hypoteční banka

  Wüstenrot hypoteční banka byla k 1/1/2021 sloučena s Moneta Money Bank. Podmínky stávajících úvěrových smluv (úrokové sazby hypotéky a ostatní smluvní ujednání) zůstávají v platnosti po celou dobu fixace).

  Dotazy v poradně k

  T

  #12697, Vypnutí internetbankingu, Banka, 28.1.2021

  Dobrý den, chtěl bych se velmi pěkně zeptat, zda je to pravdivé informace, že internetbanking byl odstaven dne 26.1. 2021?

  Dobrý den,

  jakou banku máte na mysli? Od ledna 2021 došlo na českém bankovním trhu ke dvěma změnám:

  V obou případech dojde k vypnutí starších systému integrovaných bank a dále se bude používat pouze George České spořitelny a internetbanking Moneta Money Bank.

  VV

  #11473, Kolik mi zbývá doplatit na hypotéce?, Hypoteční poradna, 11.10.2020

  Dobrý den, splácím hypoteční úvěr u Wüstenrot hypoteční banky. Je možné zjistit, kolik schází doplatit? Děkuji

  Dobrý den,

  Wüstenrot hypoteční banka byla koupena Moneta Money Bank. Web/internetbanking původní značky Wüstenrot zanikl a klienti byli převedeni do internetového bankovnictví Moneta Money Bank. Stav hypotéky (kolik ještě zbývá doplatit) si můžete ověřit přes internetbanking Moneta Money Bank nebo navštivte nejbližší pobočku Monety, kde Vám podají bližší info. 

  JS

  #11098, Existuje ještě Wüstenrot?, Banka, 1.9.2020

  Dobrý den, existuje ještě Wüstenrot hypoteční banka a.s.?

  Dobrý den,

  celá skupina Wüstenrot byla koupena skupinou Moneta. Wüstenrot stavební spořitelna se již přejmenovala na Moneta Stavební spořitelna, Wüstenrot hypoteční banka bude pravděpodobně integrována do Moneta Money Bank (převod klientů a následný zánik entity Wüstenrot).

  P

  #2888, UniCredit Bank a plnění podmínek, Hypoteční poradna, 8.7.2016

  Dobrý den, mám účet a hypotéku u UniCredit Bank. Dostal jsem debetní a kreditní kartu. Řekli mi, že musím 1x krát měsíčně zaplatit z kreditní karty, aby mi nespadla úroková sazba. Nedávno jsem 2x zaplatil z kreditní karty asi 2000 Kč. Teď se chci zeptat, zda mi to automaticky strhnou z klasického účtu nebo budu muset přes trvalý příkaz na nějaký účet. Děkuji

  Dobrý den,

  splátky kreditní karty se automaticky nestrhávají z běžného účtu, je to třeba nastavit přes internetbanking. 

  Není obecně lepší mít hypotéku u banky, která po Vás nechce takovéto nesmyslné požadavky? Jednou zapomenete a úrok poskočí o 0,4% výše. Kompletní porovnání hypoték zde, špatné nejsou Fio banka či Wüstenrot hypoteční banka.

  A

  #1766, Dotaz na hypotéku, Hypoteční poradna, 19.1.2015

  Dobry den Jaky je Vas nazor na fakt, ze ve vetsine bank je hypotecni uver se 3letou fixaci obycejne nizsi nez 5 letou, jen ve Sberbank je to opacne. Je to jenom snaha odlisit se nebo se opravdu vseobecne neocekava, zeby se uroky tak brzo vratili do predkrizovych hodnot. Zda se Vam urok na urovni kolem 2.5% na 5 let fix bez pojistky jako vyhodny? Dekuju, Alf

  Dobrý den,

  to je věcí názoru analytického oddělení každé banky, s jakou predikcí budoucnosti počítá. Někdo věští růst úrokových sazeb za dva roky, jiný za čtyři. Osobně si myslím, že úroky zůstanou na současné úrovni do té doby, dokud ČNB nestáhne z oběhu nově natištěné koruny, které na trh vrhla závěrem roku 2013 s cílem oslabit korunu. Toto se očekává až v polovině roku 2016. Výraznější růst úrokových sazeb bude následovat se zpožděním min 6-12 měsíců po této akci.

  V současné chvíli považuji za slušnou nabídku 5 let fix úrok 2,09%, které nabízí např. Equa Bank či Wüstenrot hypoteční banka. U refinancování hypoték je sazba ještě nižší - 1,99%. Více info v našem srovnávači hypoték zde.

  Články o

  Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

  22.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

  Wüstenrot hypoteční banka se k 1/1/2021 sloučilas Moneta Money Bank. Co se mění pro klienty Wüstenrot? Moneta Money Bank oznámila nákup skupinyWüstenrot již na podzim roku 2019. Následně po schválení regulátorem byla celátransakce dokončena vdubnu 2020. Zatímco zWüstenrot st…

  Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

  7.4.2020, Banka, Autor: Jan Budín

  …ončit. Získané společnosti najdete v budoucnu na trhupod novými názvy: z Wüstenrot stavební spořitelnabude Moneta stavební spořitelna a z Wüstenrot hypoteční bankasestane Moneta hypoteční banka Druhou jmenovanou navíc Moneta plánuje dokonce roku 2020 sloučit s vlastní hypote…

  Hypotéka na mateřské

  9.4.2019, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  …o formulář vystavuje Úřad práce ČR a jeho plný název je „Přehledvyplacených dávek SSP, pěstounské péče, OZP a insolvence oprávněné osobě“ Wüstenrot hypoteční bankadoplňkovýpříjem, není akceptovatelný jako jediný zdroj příjmů Banka akceptujepeněžitou pomoc v mateřství ve výši…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (únor 2017)

  12.2.2017, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

  Zatímco hypotéky během ledna mírně zdražily na průměrná 2%, spotřebitelské úvěrynadále stagnovaly pod 10%. Poradíme, kde získáte hypotéku už za 1,58% a kterým bankám se naopak raději vyhnout. Navzdory rostoucí inflaci zůstává cena peněz nadále beze změn na rekordně nízké ú…

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  5.1.2017, Spoření, Autor: Pavel Strašák

  Zatímco rok 2016 byl ve znamení neustálého snižování úroků u spořících produktů, leden 2017 začíná slibným růstem, o který se zasloužila nová banka Creditas. Peníze je opět možné nechat úročit více než 1%. Čím větší konkurence na trhu, tím lepší podmínky pro zákazníka. O t…