Banky.cz Banky v ČR Wüstenrot hypoteční banka

Wüstenrot hypoteční banka

Wüstenrot hypoteční banka ukončila svoji činnost dne 1.1.2021

Více informací naleznete na stránce Wüstenrot hypoteční banka

Přehled banky Wüstenrot hypoteční banka

Adresa:
Na Hřebenech II 1718/8, 140 23 Praha 4
26747154

O bance Wüstenrot hypoteční banka

Wüstenrot hypoteční banka byla k 1/1/2021 sloučena s Moneta Money Bank. Podmínky stávajících úvěrových smluv (úrokové sazby hypotéky a ostatní smluvní ujednání) zůstávají v platnosti po celou dobu fixace).

Nahlásit chybu

Expertní hodnocení banky Wüstenrot hypoteční banka

Pokračující konsolidace českého bankovního trhu dolehla i na Wüstenrot. Banka k 1/1/2021 fúzovala s Moneta Money Bank.

Praktické informace pro klienty

Kód banky

Od ledna 2021 byly převedeny stávající čísla účtů hypotečních úvěrů ze současného bankovního kódu Wüstenrot (7980) pod bankovní kód Moneta Money Bank (0600). Mění se tak poslední 4 číslice čísla účtu za lomítkem. Banka bude přijímat splátky úvěrů i na starém bankovním kódu ještě po celý leden.

Pobočky

Wüstenrot neměl plnohodnotnou síť poboček a spoléhal se více na poradce v terénu, které vhodně doplňovalo několik málo obchodních míst. Klienti Wüstenrot mohou již od roku 2020 využívat všechny pobočkybankomaty a vkladomaty Moneta Money Bank.

Internetové bankovnictví

Hypotéky je stále možné obsluhovat přes portál Wüstenrot, nicméně se klientům vřele doporučuje vyzkoušet Smart Banku od Moneta Money Bank.

Obchodní podmínky

U již sjednaných hypotečních úvěrů platí nadále stávající podmínky. Výše úrokových sazeb zůstává platná po celou dobu fixace. Ze strany klientů tak v souvislosti s převodem pod Moneta Money Bank není třeba žádná akce.

Běžné účty, spořicí účty, termínované vklady

Tyto produkty byly převedeny pod Moneta Money bank již koncem roku 2020 a každý klient obdržel zcela nová čísla svých účtů. Produkty lze obsluhovat výhradně nástroji přímého bankovnictví Moneta Money Bank (internetbanking a/nebo mobilní bankovnictví).

Nahlásit chybu

Dotazy v poradně k Wüstenrot hypoteční banka

Refinancování hypotéky

26.8.2015 nám paní Huková z pražské pobočky KB, kde máme veden hypoteční a běžný účet od r.2007, domluvila schůzku ve vaší pobočce, abychom k datu refixace podepsali dodatek ke smlouvě o hypotečním úvěru. Schůzka byla domluvena na 15.00 u paní Vosátkové. Přišli jsme do pobočky ve 14.55 a celou skutečnost jsme sdělili slečně na informacích. Poté jsme čekali do 15.15. a když si nás stále nikdo ani nevšiml, odešli jsme, když jsme to předtím paní Vosátkové oznámili. Ta nám pouze sdělila, že jsme to měli oznámit na informacích, což, jak jsem již v úvodu napsal, jsme udělali. Přestože banka není akademickou půdou dodrželi jsme onu pověstnou akademickou čtvrthodinku. Čekat déle, protože si vaše pracovnice neumí zorganizovat čas, jsme již v žádném případě nehodlali. Já si ve svém pracovním i osobním životě čas přísně organizuji a snažím se být vždy dochvilný. U bankéře bych očekával přinejmenším totéž. Manželka si kvůli schůzce (velkoryse jsme nechali čas schůzky na paní Hukové a ta se zřejmě přizpůsobila vaší pracovnici) vzala v práci volno. Zbytečně. Po včerejším telefonátu s Holešovicemi to nakonec dopadne tak, že nám dodatek pošlou poštou a my si necháme podpisy úředně ověřit. I když nás to bude stát takto krom dalšího času i peníze, raději volíme tuto cestu, než další návštěvu vaší pobočky. Vězte, že velmi zvažuji svou stížnost předat i centrále.¨ Josef Kolář Dobrý den, nejsme vaše banka, ale poradenský portál. Nejste-li spokojen s přístupem vaší banky, není nic snazšího než přejít ke konkurenci - na trhu je přes 20 bank poskytující hypotéční úvěry. Já osobně velmi nerad chodím na pobočky a cením si možnosti vše vyřídit online - třeba pro Vás bude zajímavá nabídka Air Bank na převod hypotéky, kde je téměř celý proces online bez nutnosti navštívit pobočku. Nejlepší úrok a podmínky dnes nabízí Fio Banka. Velmi dobře je na tom i Equa Bank a Wüstenrot. Vždy se vyplatí poptat refinancování hypotéky u více bank a následně smlouvat "konkurence mi dala tento úrok, dáte lepší nabídku?". ZOBRAZIT CELÝ DOTAZ A ODPOVĚĎ

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, jakou banku byste doporučil pro hypotéku 2,3 mil., s možností vrácení nevyčerpaných prostředků, s možností mimořádných splátek bez sankce a nutnosti dokládat faktury (co největší část realizována svépomocí)? Nutnost povolení výjimky pro věk jednoho z manželů (52 + 35) pro co nejdelší dobu splácení z důvodu únosných splátek. Vlastní pozemek, stavební povolení, projekt, hotova základová deska, (panelový 3+1 v OV, garáž v OV v panelovém domě - po kolaudaci prodej a umoření části hypotéky). Na nemovitostech nevázne žádná zástava, žádný záznam v negativních registrech. Děkuji a přeji úspěšný den. Dobrý den, u hypoték jsou obecně dvě možnosti: mít levnou hypotéku (úrok 1,99% u fixace 5 let) a žádné extra podmínky (tedy být dostatečně bonitní, mít adekvátní věk, dokládání faktur, žádné vracení nevyčerpaných peněz, atd.) => doporučuji Equa Bank, Wüstenrot mít drahou hypotéku (úrok 2,6-4% u fixace 5 let) a extra podmínky (banka je obecně ke všemu tolerantnější) => doporučuji Hypoteční banku Vám bych spíše doporučil Hypoteční banku, neboť chcete více "extra podmínek". Mimořádné splátky lze v obou případech provádět při výročí fixace, tedy zhruba každých 5 let. Za možnost častějších mimořádných splátek se platí obvykle poplatek, což mi přijde zbytečné (lépe si počkat na to výročí a peníze mezitím úročit na spořícím účtu či termínovaném vkladu za 1,5-2,5%). ZOBRAZIT CELÝ DOTAZ A ODPOVĚĎ

Články o Wüstenrot hypoteční banka

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena