Banky.cz Banky.cz Banky v ČR Wüstenrot hypoteční banka
Wüstenrot hypoteční banka

Wüstenrot hypoteční banka

  Adresa: Na Hřebenech II 1718/8, 140 23 Praha 4 
  IČ: 26747154 
  SWIFT:  
  Kód banky: 7980 
  Na českém trhu:  
  SROVNEJTE PRODUKTY S AKTUÁLNÍ NABÍDKOU OSTATNÍCH BANK

  Expertní hodnocení banky Wüstenrot hypoteční banka

  Nejenom stavební spořitelna, ale také hypoteční banka a univerzální pojišťovna (s oddělenými entitami pro životní a neživotní pojištění) nabízející kompletní portfolio bankovních a stavebně spořicích produktů. Velmi povedená reklama na životní pojištění ProSichr, která je opravdu vtipná, což bývá u reklam orientovaných na finanční produkty dnes naprostou výjimkou – jen tak dál!

  O bance Wüstenrot hypoteční banka

  Rok 1921, německé městečko Wüstenrot, „Spolek přátel“ a jeho motto „Každé rodině střechu nad hlavou“. Tím začala historie stavebního spoření na evropském kontinentě a také stavební spořitelny Wüstenrot, která se stala základem finanční skupiny Wüstenrot. Na základě expanze do mnoha evropských zemí a také spojením s jednou z největších německých pojišťovacích společností Württembergische AG se Wüstenrot stal významnou mezinárodní finanční institucí.

  I v naší zemi je Wüstenrot velmi úzce spojen s počátky stavebního spoření. Wüstenrot - stavební spořitelna, a.s. zahájila svou činnost na podzim roku 1993, v roce, kdy byl přijat zákon o stavebním spoření. Od té doby si získala důvěru statisíců klientů, kterým stavební spoření umožnilo financovat bydlení, vytvořit finanční rezervy na stáří i ušetřit si peníze na jiné potřeby.

  Stejně jako v mateřských zemích i v České republice bylo záměrem Wüstenrotu poskytnout klientům ucelený soubor finančních služeb z oblasti rodinných financí. Proto byla v roce 1998 založena Wüstenrot, životní pojišťovna, a.s., která klientům nabídla zajímavé produkty rizikového a kapitálového životního pojištění, které v průběhu dalších let doplnila investičním životním pojištěním.

  V roce 2003, kdy svoji činnost zahájila Wüstenrot hypoteční banka a.s., rozšířil Wüstenrot sféru své činnosti o hypoteční obchody. Své prvotní portfolio sestávající z hypotečních úvěrů pro fyzické osoby a vydávání hypotečních zástavních listů banka postupně rozšířila o hypoteční a podnikatelské úvěry poskytované na účely bydlení právnickým osobám. Další významný mezník v rozvoji bankovních služeb představovalo zavedení depozitních produktů a internetového bankovnictví na přelomu let 2010 a 2011.

  Čtvrtou, nejmladší společností skupiny je Wüstenrot pojišťovna a.s., která získala licenci v květnu 2008 a specializuje se na neživotní pojištění, a to především na pojištění bydlení, pojištění vozidel, pojištění malých a středních podnikatelů a cestovní pojištění.

  Všechny čtyři společnosti finanční skupiny Wüstenrot vzájemně velmi úzce spolupracují a mají i společnou obchodní sít finančních poradců. Díky tomu má klient Wüstenrotu svého osobního finančního poradce, a tím všechny potřebné služby snadno dostupné pod jednou střechou.

  Dotazy v poradně k Wüstenrot hypoteční banka

  VV

  #11473, Kolik mi zbývá doplatit na hypotéce?, Hypoteční poradna, 11.10.2020

  Dobrý den, splácím hypoteční úvěr u Wüstenrot hypoteční banky. Je možné zjistit, kolik schází doplatit? Děkuji

  Dobrý den,

  Wüstenrot hypoteční banka byla koupena Moneta Money Bank. Web/internetbanking původní značky Wüstenrot zanikl a klienti byli převedeni do internetového bankovnictví Moneta Money Bank. Stav hypotéky (kolik ještě zbývá doplatit) si můžete ověřit přes internetbanking Moneta Money Bank nebo navštivte nejbližší pobočku Monety, kde Vám podají bližší info. 

  JS

  #11098, Existuje ještě Wüstenrot?, Banka, 1.9.2020

  Dobrý den, existuje ještě Wüstenrot hypoteční banka a.s.?

  Dobrý den,

  celá skupina Wüstenrot byla koupena skupinou Moneta. Wüstenrot stavební spořitelna se již přejmenovala na Moneta Stavební spořitelna, Wüstenrot hypoteční banka bude pravděpodobně integrována do Moneta Money Bank (převod klientů a následný zánik entity Wüstenrot).

  P

  #2888, UniCredit Bank a plnění podmínek, Hypoteční poradna, 8.7.2016

  Dobrý den, mám účet a hypotéku u UniCredit Bank. Dostal jsem debetní a kreditní kartu. Řekli mi, že musím 1x krát měsíčně zaplatit z kreditní karty, aby mi nespadla úroková sazba. Nedávno jsem 2x zaplatil z kreditní karty asi 2000 Kč. Teď se chci zeptat, zda mi to automaticky strhnou z klasického účtu nebo budu muset přes trvalý příkaz na nějaký účet. Děkuji

  Dobrý den,

  splátky kreditní karty se automaticky nestrhávají z běžného účtu, je to třeba nastavit přes internetbanking. 

  Není obecně lepší mít hypotéku u banky, která po Vás nechce takovéto nesmyslné požadavky? Jednou zapomenete a úrok poskočí o 0,4% výše. Kompletní porovnání hypoték zde, špatné nejsou Fio banka či Wüstenrot hypoteční banka.

  A

  #1766, Dotaz na hypotéku, Hypoteční poradna, 19.1.2015

  Dobry den Jaky je Vas nazor na fakt, ze ve vetsine bank je hypotecni uver se 3letou fixaci obycejne nizsi nez 5 letou, jen ve Sberbank je to opacne. Je to jenom snaha odlisit se nebo se opravdu vseobecne neocekava, zeby se uroky tak brzo vratili do predkrizovych hodnot. Zda se Vam urok na urovni kolem 2.5% na 5 let fix bez pojistky jako vyhodny? Dekuju, Alf

  Dobrý den,

  to je věcí názoru analytického oddělení každé banky, s jakou predikcí budoucnosti počítá. Někdo věští růst úrokových sazeb za dva roky, jiný za čtyři. Osobně si myslím, že úroky zůstanou na současné úrovni do té doby, dokud ČNB nestáhne z oběhu nově natištěné koruny, které na trh vrhla závěrem roku 2013 s cílem oslabit korunu. Toto se očekává až v polovině roku 2016. Výraznější růst úrokových sazeb bude následovat se zpožděním min 6-12 měsíců po této akci.

  V současné chvíli považuji za slušnou nabídku 5 let fix úrok 2,09%, které nabízí např. Equa Bank či Wüstenrot hypoteční banka. U refinancování hypoték je sazba ještě nižší - 1,99%. Více info v našem srovnávači hypoték zde.

  LV

  #89, Dotaz v bankovní poradně, , 6.3.2012

  Dobry den ,mam u vas hypoteku, a mam proble mi ,a rad bych se dozvedel e-mailovou adresu na nekoho kdo se zabyva upadkem , abych se snim mohl spojit a projednat muj problem a vyresit ho ve zdarny konec. Predem dekuji za brzkou odpoved. Wustenrot hypotecni banka.

  Dobrý den,

  základní kontaktní informace jsou k nalezení zde. Nicméně v tomto případě bych doporučil osobní návštěvu nejbližší pobočky.

  Články o Wüstenrot hypoteční banka

  Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

  Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

  7.4.2020, Banka

  …ončit. Získané společnosti najdete v budoucnu na trhupod novými názvy: z Wüstenrot stavební spořitelnabude Moneta stavební spořitelna a z Wüstenrot hypoteční bankasestane Moneta hypoteční banka Druhou jmenovanou navíc Moneta plánuje dokonce roku 2020 sloučit s vlastní hypote…

  Hypotéka na mateřské

  Hypotéka na mateřské

  9.4.2019, Hypotéka

  …o formulář vystavuje Úřad práce ČR a jeho plný název je „Přehledvyplacených dávek SSP, pěstounské péče, OZP a insolvence oprávněné osobě“ Wüstenrot hypoteční bankadoplňkovýpříjem, není akceptovatelný jako jediný zdroj příjmů Banka akceptujepeněžitou pomoc v mateřství ve výši…

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (únor 2017)

  Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (únor 2017)

  12.2.2017, Hypotéka

  Zatímco hypotéky během ledna mírně zdražily na průměrná 2%, spotřebitelské úvěrynadále stagnovaly pod 10%. Poradíme, kde získáte hypotéku už za 1,58% a kterým bankám se naopak raději vyhnout. Navzdory rostoucí inflaci zůstává cena peněz nadále beze změn na rekordně nízké ú…

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  Velké porovnání spoření – leden 2017

  5.1.2017, Spoření

  Zatímco rok 2016 byl ve znamení neustálého snižování úroků u spořících produktů, leden 2017 začíná slibným růstem, o který se zasloužila nová banka Creditas. Peníze je opět možné nechat úročit více než 1%. Čím větší konkurence na trhu, tím lepší podmínky pro zákazníka. O t…

  Hypotéky mírně zdražují

  Hypotéky mírně zdražují

  10.12.2016, Hypotéka

  S účinností nového zákona 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru došlo od 1/12/2016 k výraznému posílení práv klientů bank na poli hypoték. Díky tomu úvěry mírně zdražily. Stále je ovšem možné sehnat fix na 5 let za 1,39%. Které banky nabízejí nejnižší sazby? Úroky uvedené…  Banky v ČR