Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #4521, Stavební spoření a státní podpora

Výhoda či nevýhoda? Jak funguje státní podpora při skončení stavebního spoření?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
30.3.2018 Spoření

Dobrý den, končí mi stavební spoření. Je pravda, že když nechám peníze na účtu i po skončení, bude se mi i každým dalším rokem připisovat státní podpora 2 000 Kč? Je to výhoda nebo ne? Díky

Dobrý den,

uplynutím lhůty 6 let skončilo období, po které jste nemohla vybrat peníze (bez ztráty státní podpory). Stavební spoření tím neskončilo a dál pokračuje. Nadále tedy máte nárok na státní podporu ve výši 10% z roční úložky peněz (max. 2 000 Kč).

Výhody: dál čerpáte státní podporu, aniž byste byla omezena standardní lhůtou 6 let

Nevýhody: některé stavební spořitelny snižují po uplynutí 6 let úrok na 0,05% a mohou Vám smlouvu kdykoliv vypovědět

Nesníží-li Vám spořitelna úrok, spořte klidně dál (dokud Vám nevypoví smlouvu).