Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1057, Dotaz v bankovní poradně

Kolik času zabere vyřízení úvěru ze stavebního spoření a jaké dokumenty jsou potřeba pro poskytnutí?

Dobrý den, v nejbližší době očekáváme vypořádání spoluvlastnických podílů na domě - asi budeme dokupovat 1/4 podílu. Máme s manželem stavební spoření u lišky 6 let, naspořeno oba přes polovinu cíl.částky. Budeme oba potřebovat úvěr ze stavebního spoření. dotaz-jak dlouho asi trvá vyřízení tohoto úvěru, aby peníze, pokud dojde k vypořádání podílů, došly na příslušný účet do konce roku? Co je vše nutné k poskytnutí tohoto úvěru ze stavebního spoření? (jedná se o cíl.částky 300 a 200 tis.) děkuji j

Dobrý den,

kolik budete potřebovat půjčit, jaké máte čisté příjmy, je ona 1/4 zastavitelná?

Úvěr ze stavebního spoření začněte vyřizovat co nejdříve, stavební spořitelny jsou spíše méně než více flexibilní a klidně to může trvat i déle než měsíc.

Případně také zvažte možnost hypotečního úvěru, který dnes může být levnější než úvěr ze stavebního spoření.

Hodně štěstí,