Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #8246, Volba stavební spořitelny

Volba stavební spořitelny, Spoření

S

Dobrý den, která stavební spořitelna nabízí momentálně nejlepší podmínky? Mám zájem vyloženě o spoření volných prostředků. Má smysl založit penzijní spoření dítěti (17 let)? Ráda bych někam smysluplně ukládala volné prostředky. Cca 4 000 Kč měsíčně. Je mi 42let. Děkuji

Nejlepší způsob, jak uspořit peníze!

Dobrý den,

na stavební spoření ukládejte přesně 1 700 Kč měsíčně (ne více, ne méně), čímž dosáhnete na plnou státní podporu a zároveň zde neblokujete za nízký úrok (1%) více peněz než je nutné. Stavební spoření s průměrným ročním zhodnocením 3,5% má smysl v každém věku, i pro dítě (17 let) či seniora. Raiffeisen stavební spořitelna má do 20/12 akci na odpuštění poplatku za sjednání produktu při cílové částce 200 000 Kč. Stavební spořitelna ČS nabízí permanentně snížení poplatek za sjednání na 495 Kč při sjednání online.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Půjčky pro mladé – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

Půjčky pro mladé – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

18.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Banky i nebankovní společnosti rády půjčují lidem v produktivním věku, tedy těm, co mají práci, úspěšně podnikají, případně jsou na rodičovské dovolené, ale předpokládá se, že se hned po ní úspěšně vrátí k výdělečné činnosti. Zákon sice dovoluje zadlužení lidem od 18 let, jenže v tomto věku zdaleka ne všichni ukončili vzdělávání, tudíž ani nemívají pravidelný příjem. Jak je to s půjčkami pro mladé, jak se k nim poskytovatelé stavějí a mají tyto úvěry nějaké zvláštnosti či kategorie?

Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

Kdy využít půjčku pro OSVČ, jaké jsou její podmínky a kdy raději zůstat u spotřebitelského úvěru?

17.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Půjčky pro OSVČ jsou speciální kategorií půjček spadající do tzv. úvěrů podnikatelských. Ty nejsou nijak propojeny s podmínkami a zákonnou úpravou spotřebitelských úvěrů, v podstatě s nimi nemají nic společného – snad jen to, že jde o půjčku peněz. 

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

16.6.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Zhruba 4,5 milionu. Tolik lidí si na konci prvního čtvrtletí střádalo na důchod prostřednictvím doplňkového penzijního spoření a penzijního připojištění. Těšit se přitom mohli i ze zhodnocení přes 7 %. Stačilo jen využít správnou strategii.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

#14587, Insolvence, Exekuce a insolvence, 19.6.2021

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, můj ins. správce mi sdělil, že mi vyplatil omylem v posledních měsících postupně o 8 000 Kč více a teď je po mně požaduje zpět. A nebo že mi nebude nic vyplácet, dokud si on těch osm tisíc neumaže. Je tento způsob oprávněný? Nebo jak v tomto správně postupovat prosím? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, došlo-li vlivem chyby k bezdůvodné výplatě peněz (bezdůvodné obohacení se), je třeba peníze vrátit. Nelze argumentovat "špatně jste si to spočítal, peníze Vám nevrátím".

P

#14586, Zahraniční platba, Platba, 19.6.2021

Dobrý den, chci se zeptat na identifikační údaje korespondenční banky pro převod peněz ze zahraničního kapitálového účtu, konkrétně Interactive Brokers. Při pokusu o transfer na můj účet u ČSOB mě IB odkazuje na výběr correspondent bank for CSOB. Děkuji.

Dobrý den, každá banka využívá mnoho korespondenčních bank pro zajištění celosvětového platebního styku. Přijde na to, ze které země a ze které banky chcete peníze převádět. Případně doporučuji toto konzultovat přímo s ČSOB.

OP

#14585, Hypotéka na domek, Hypoteční poradna, 18.6.2021

Dobrý den, chtěl jsem se optat, s přítelkyní si chceme koupit domeček, nejsme svoji, máme svůj vlastní pozemek a nemáme čím ručit. Jsem v registru dlužníků, zbývá splatit 5 tisíc. Je možné si vzít hypotéku nebo nějakou větší půjčku? Cena domu je do 950 000 Kč. 

Dobrý den, za hypotéku na stavbu byste ručili pozemkem, tedy čím ručit máte. Problémem budou spíše negativní záznamy v registrech dlužníků. Přijde na to, o jak velké prohřešky se jedná. Jedno opoždění u menší splátky staršího data překážkou pravděpodobně nebude. Banky přihlížejí k záznamům mladším 5 let. Prostudujte podmínky získání hypotéky.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR