Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1304, Dotaz v bankovní poradně

Jak nejjednodušeji získat půjčku na nákup letenky za 17.000 Kč pro Work and Travel?

Dobrý den, chtěla bych jet na Work and travel od půlky června do půlky srpna a momentálně řeším finance ohledně koupi letenky v hodnotě cca 17.000 Kč, chtěla bych se zeptat jaké by bylo nejjednodušší řešení při půjčce této částky. V mé bance mi byl nabídnut spotřebitelský úvěr v minimální výši 30.000 Kč. Tato částka mi přijde zbytečná a když jsem se ptala na variantu kontokorentu, bylo mi řečeno,že je nevýhodný vůči úrokům a konto se musí vyrovnat každý měsíc. Letenku si chci kupovat v dubnu, vrátit danou částku mohu v srpnu. Předem děkuji za radu.

Dobrý den,

kontokorent se nemusí vyrovnávat každý měsíc, ale stejně jako u kreditní karty počítejte s úrokem 15-20%.

Půjčovat si více než potřebujete je zbytečné - poohlédněte se u konkurence. Např. Air-Bank půjčuje na spotřebitelský úvěr (s úrokem 9-10%, bez poplatků) již od 5 000 Kč. Minimální doba splácení je u většiny bank 6 měsíců, ale např. v již zmíněné Air-Bank lze úvěr splatit předčasně bez sankce.

Petr JermářBanky.cz