Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #1744, Dotaz na půjčku

Dotaz na půjčku, Půjčka

JV

Pokračování dotazu č. 1743: No jo ale když jsem tohle tenkrát udělal s tou konsolidaci tak jsem tam tu částku z ty karty pripocetl a z toho se mi ta konsolidace navýšila o 40000 (karta) + skoro 100 000 navíc

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Nevím přesně o čem mluvíte, ale předpokládám, že tím myslíte, že jste již někdy v minulosti konsolidoval dluh z kreditní karty spotřebitelským úvěrem.

Když máte dluh na kreditce 40 000 Kč, tak je ten dluh splatný ihned, nemáte k němu žádný splátkový kalendář. Pokud takovýto dluh refinancujete a necháte si splatnost rozpočítat např. na 6 let, tak během těch 6 let zaplatíte na úrocích dalších 20-30 tisíc, tedy ano, celkově Vám dluh vzroste. Ale pokud byste dluh z kreditky nerefinancoval spotřebitelským úvěrem, zaplatil byste v horizontu 6 let mnohem více.

Vždy porovnávejte úrok, resp. RPSN. Kreditka u ČS 23,88%, spotřebitelský úvěr u ČS 16%, spotřebitelský úvěr u Equa Bank, Air-Bank, ZUNO, atd. 9-11%.

Kreditní karta je pro dost lidí zlo. Pokud si nejste 100% jist, že útratu stihnete splatit v bezúročném období, raději kartu ihned zrušte, protože jinak budete dost krvácet na vysokém úroku přes 20%. To je neúnosné. Spotřebitelský úvěr je taky zlo, byť menší, s úrokem jen 9-11% u lepších bank. Platit za cokoliv úrok byť i jen 10% je zkrátka moc, zejména když se jedná o dluh za věci spotřebního charakteru. 

Při koupi vlastní střechy nad hlavou je rozumné si vzít hypotéku, která má úrok 2-3%. Není nad vlastní bydlení, už nikomu neplatíte nájem, bude Vám to sloužit až do smrti a ještě do poslouží i dalším generacím. Ale půjčovat si peníze přes kreditku či spotřebitelský úvěr s úrokem 10-25%, z 99% na novou televizi, dovolenou, auto - zkrátka spotřebu...to je prostě sebevražda.

Jelikož už máte dluhy nasekané, nedá se s tím nic jiného dělat, než se pokusit najít nejlepší možnou konsolidaci za 9-11%, která bude lepší než současných 16-24% u ČS. Až dluhy za 6 let doplatíte, budete vědět, že si už nikdy více na kreditku či spotřebitelský úvěr peníze nepůjčíte. Bude to draze koupená zkušenost...ale v tuto chvíli s tím už nic jiného bohužel nenaděláte.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Horší než Uganda nebo Tádžikistán. Česko je ve vyřízení stavebního povolení mezi nejhoršími

Horší než Uganda nebo Tádžikistán. Česko je ve vyřízení stavebního povolení mezi nejhoršími

18.11.2019, Reality, Autor: Marek Hadač

Uganda, Tádžikistán, Moldávie, Kyrgyzstán nebo například Tanzanie. To jsou jen některé státy, ve kterých je vyřízení stavebního povolení jednodušší než v České republice. Podle nedávno zveřejněné zprávy Doing Business 2020 je před Českem hned 156 zemí světa. Naše republika tak patří mezi třicítku nejhorších.

KB nabídne jednodušší evropský obchod přes we.trade

KB nabídne jednodušší evropský obchod přes we.trade

17.11.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Spojení s we.trade plánuje Komerční banka v příštím roce. Poslední dobou jsme ze všech stran konfrontováni nepříznivými zprávami o nastupující hrozbě ekonomické recese a s tím souvisejícím ochlazením průmyslové produkce ve státech závislých na exportu. V takovém období nabývají na významu otázky, jakým způsobem si zajistit zaplacení zakázky. 

Jak vybrat nejvýhodnější spořicí účet: 4 kritéria, na která si musíte dát pozor

Jak vybrat nejvýhodnější spořicí účet: 4 kritéria, na která si musíte dát pozor

15.11.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Co nejvyšší úrok. To je pro spoustu lidí jediné kritérium, podle kterého vybírají spořicí účet. Jenže aby se opravdu vyplatil, musíte toho sledovat mnohem víc. Podívejte se proto na 4 věci, na které nesmíte pří výběru nejvýhodnějšího spořicího účtu zapomenout.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

D

#8074, Nepřišla mi platba ze zahraničí, Platba, 19.11.2019

Dobrý deň prajem, stala sa mi teraz nedávno taká vec, že slovenská banka (slovenský klient, pre ktorého pracujem) mi odoslala peniaze na môj český účet v nemenovanej banke, ale peniaze mi neboli pripísané na účet. Kontaktovala som slovenskú stranu, tí mi už odoslali aj oficiálne potvrdenie o tom, že platbu previedli. Chodievajú mi od nich peniaze každý mesiac a nikdy doteraz nebol problém. Keď som sa obrátila na českú banku, naposledy si odo mňa vyžiadali toto oficiálne potvrdenie o prevedení platby zo slovenskej banky. Čakám momentálne, ako sa to ďalej bude riešiť, ale keďže so mnou nekomunikujú spôsobom, ako by som uvítala, t.j. že ma budú informovať, ako sa tento prípad bude ďalej riešiť a či sa už vôbec rieši, píšem vám, či by ste mi nevedeli poradiť. Nepoznám nikoho, komu by sa niečo podobné stalo. Aké kroky by mala moja česká banka urobiť, resp. čo od nich mám žiadať? Veľmi pekne ďakujem za pomoc. S pozdravom. Denisa

Dobrý den, banka příjemce platbu která nepřišla nemusí vůbec řešit, neboť to není v jejím poli působnosti. Těžko říct kde nastala chyba (pravděpodobně na straně odesílatele), ale dokud peníze nedorazí na Váš český účet, je to mimo vliv vaší české banky. 

J

#8073, Insolvence a výživné, Exekuce a insolvence, 19.11.2019

Dobrý den, jsem rozvedená, mám 1 dítě, na které bývalý manžel platí výživné 2 000 Kč. Příjem mám 19 000 Kč. V insolvenci by mi mělo z platu tedy zbýt 11 700 Kč. Jak je to s výživným? To mi bude zůstávat v celé výši? Děkuji

Dobrý den, výživné je nárokem dítěte a nezahrnuje se do insolvence jako Váš příjem (zůstává Vám celé). Z 19 000 Kč Vám bude zůstávat s jednou vyživovací povinností 11 691 Kč.

LD

#8072, Mohu nakládat se svým majetkem?, Osobní a rodinné finance, 19.11.2019

Dobrý den, přítel v červenci doplatil insolvenci v plné výši 100%. Přišlo mu rozhodnutí od soudu o zaplacení, ale v registru dlužníků ještě bude tři roky. Mne by zajímalo, jestli může disponovat se svým majetkem, prodat ho, darovat, vyměnit atd když už má vše zaplacené ale v registru pořád je veden- Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, po skončené insolvenci můžete volně nakládat se svým majetkem. Negativní záznam v registrech dlužníků Vám pouze neumožní získat úvěr během následujících 3-4 let od momentu ukončení oddlužení.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR