Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #1744, Dotaz na půjčku

Dotaz na půjčku, Půjčka

JV

Pokračování dotazu č. 1743: No jo ale když jsem tohle tenkrát udělal s tou konsolidaci tak jsem tam tu částku z ty karty pripocetl a z toho se mi ta konsolidace navýšila o 40000 (karta) + skoro 100 000 navíc

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Nevím přesně o čem mluvíte, ale předpokládám, že tím myslíte, že jste již někdy v minulosti konsolidoval dluh z kreditní karty spotřebitelským úvěrem.

Když máte dluh na kreditce 40 000 Kč, tak je ten dluh splatný ihned, nemáte k němu žádný splátkový kalendář. Pokud takovýto dluh refinancujete a necháte si splatnost rozpočítat např. na 6 let, tak během těch 6 let zaplatíte na úrocích dalších 20-30 tisíc, tedy ano, celkově Vám dluh vzroste. Ale pokud byste dluh z kreditky nerefinancoval spotřebitelským úvěrem, zaplatil byste v horizontu 6 let mnohem více.

Vždy porovnávejte úrok, resp. RPSN. Kreditka u ČS 23,88%, spotřebitelský úvěr u ČS 16%, spotřebitelský úvěr u Equa Bank, Air-Bank, ZUNO, atd. 9-11%.

Kreditní karta je pro dost lidí zlo. Pokud si nejste 100% jist, že útratu stihnete splatit v bezúročném období, raději kartu ihned zrušte, protože jinak budete dost krvácet na vysokém úroku přes 20%. To je neúnosné. Spotřebitelský úvěr je taky zlo, byť menší, s úrokem jen 9-11% u lepších bank. Platit za cokoliv úrok byť i jen 10% je zkrátka moc, zejména když se jedná o dluh za věci spotřebního charakteru. 

Při koupi vlastní střechy nad hlavou je rozumné si vzít hypotéku, která má úrok 2-3%. Není nad vlastní bydlení, už nikomu neplatíte nájem, bude Vám to sloužit až do smrti a ještě do poslouží i dalším generacím. Ale půjčovat si peníze přes kreditku či spotřebitelský úvěr s úrokem 10-25%, z 99% na novou televizi, dovolenou, auto - zkrátka spotřebu...to je prostě sebevražda.

Jelikož už máte dluhy nasekané, nedá se s tím nic jiného dělat, než se pokusit najít nejlepší možnou konsolidaci za 9-11%, která bude lepší než současných 16-24% u ČS. Až dluhy za 6 let doplatíte, budete vědět, že si už nikdy více na kreditku či spotřebitelský úvěr peníze nepůjčíte. Bude to draze koupená zkušenost...ale v tuto chvíli s tím už nic jiného bohužel nenaděláte.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Prodejte cenné papíry tak, abyste příjem nemuseli danit

Prodejte cenné papíry tak, abyste příjem nemuseli danit

18.7.2019, Daně, Autor: Lukáš Taragel

Obchodování s dluhopisy, podílovými fondy či akciemi v dnešní době není záležitostí jen právnických osob, ale také běžných občanů. Pokud plánujete prodávat cenné papíry, je vhodné mít základní přehled o zdanění příjmů plynoucích z cenných papírů. Ideální je splnit podmínky a docílit toho, aby byly tyto příjmy osvobozeny. V opačném případě bude nutné tyto příjmy danit.

Půjčka na bydlení pro mladé? Jednodušší je získat hypotéku než si půjčit od státu

Půjčka na bydlení pro mladé? Jednodušší je získat hypotéku než si půjčit od státu

12.7.2019, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Půjčka od státu vs. hypotéky = 0:1. I tak se dá popsat situace na trhu s půjčkami na bydlení. Zájem o úvěry ze Státního fondu rozvoje bydlení letos výrazně klesl. Za půl roku lidé podali míň žádostí než loni za první den tohoto projektu. Státní půjčky totiž nabízejí méně peněz než hypotéky a jejich vyřízení je zbytečně složité.

Předschválená půjčka vypadá lákavě. Ale pozor, ať se nespálíte!

Předschválená půjčka vypadá lákavě. Ale pozor, ať se nespálíte!

9.7.2019, Půjčka, Autor: Jan Budín

Otevřete si internetové bankovnictví, přijde vám výpis z účtu nebo něco řešíte na přepážce banky. A všude vám jako věrnému klientovi nabízejí předschválenou půjčku do 15 minut. A bez dokládání příjmu. I když ji nepotřebujete, je ta možnost často tak lákavá, že vám začne vrtat v hlavě. Jenže když ji využijete, může váš to vyjít zbytečně draho.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

A

#7105, Nevyčerpání úvěru, Půjčka, 20.7.2019

Dobry den, delala jsem si konsolidaci pujcek u CS. U Equa bank se penize strhly samy a zaplatilo se vse, u Fio banky uz bohuzel ne. Je mozne, ze ted po trech mesicich mi kvuli tomu prisla obsilka od hospodarske kriminalky za nevyuziti uveru, protoze jsem zapomnela? Dekuji

Dobrý den, nevyčerpání úvěru určitě není trestným činem, který by řešila hospodářská kriminálka. Fio banka navíc neposkytuje spotřebitelské úvěry. Nejedná se o podvod?

H

#7104, Vymáhání pohledávek, Exekuce a insolvence, 20.7.2019

Dobrý den, jsme s manželem v insolvenčním řízení a nemáme žádnou exekuci ani návrh na exekuci. Již budeme mít rozhodnutí soudem, že jsme v úpadku. Mohou věřitele dát exekuci, když už jsme v úpadku? Bylo mi řečeno, že mohou svou pohledávku pouze přihlásit do insolvenčního řízení. Děkuji

Dobrý den, od momentu podání návrhu na insolvenci je vykonavatelnost exekucí dočasně pozastavena. Věřitelé nyní mohou pouze přihlašovat své pohledávky do insolvenčního řízení.

J

#7103, Flexi pass, Exekuce a insolvence, 20.7.2019

Dobry den, firma nam kazde tri mesice posila benefity Flexi pass, za ktere muzeme nakupovat v lekarne a vyuzivat je na ruzne zazitky. Doted mi normalne chodily, ale tento mesic jeste nedosly. Chci se zeptat, jestli se ohledne toho taky neco nezmenio v zakonu o insolvenci. Dekuji

Dobrý den, novela insolvenčního zákona platná od června 2019 v tomto ohledu žádnou změnu nepřinesla. Doporučuji se přeptat u svého zaměstnavatele, proč Vám Flexi passy nedorazily.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 7000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR