Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1344, Dotaz v bankovní poradně

Jak získat půjčku bez ručitele a s nízkými splátkami?

Dobrý den. Prosím o radu potřeboval bych si vzít půjčku ve výši 22 000,- jsem student SOU mám 21 let a nemam doložitelný příjem. Najde se na trhu banka která by mi mohla poskytnout půjčku ? Aniž by musela ručit 2. osoba a výše splátek se nevyšplhala nad 650 ,- Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

existují úvěry pro studenty, kde není vyžadován doložitelný příjem, ale je zde třeba ručitele. Klasický spotřebitelský úvěr zas bez prokazatelného příjmu neseženete. Jedinou šancí je získat kontokorent, který jsou vybrané banky ochotny poskytnout ve velmi omezené míře (max. 5-10 000 Kč) i studentům bez příjmu. Kontokorent je ale velmi drahý způsob úvěrování (vysoký úrok + poplatky). Za stejných podmínek lze získat i kreditní kartu s dalším úvěrovým rámce 5-10 000 Kč, tedy s trochou štěstí bychom se na 20 000 dostat mohli (takto úvěrově štědrá je ke studentům např. Česká spořitelna).

Nicméně důrazně takovéto řešení nedoporučuji, na úrocích a poplatcích zaplatíte majlant. Daleko levnější by bylo chvíli počkat a přes léto si oněch 22 000 Kč vydělat.

Petr JermářBanky.cz