Banky.cz Banky.cz Články Půjčka Nejčastější důvody pro zamítnutí půjčky

Nejčastější důvody pro zamítnutí půjčky

Nejčastější důvody pro zamítnutí půjčky
18.5.2017, Půjčka

Zamítla Vám banka žádost o půjčku bez udání důvodu? Diskvalifikačním faktorem mohla být pracovní smlouva na dobu určitou či záznamy v registrech dlužníků. Jaké jsou nejčastější příčiny neúspěchu? A co můžete udělat pro zlepšení své bonity?

Zákon o spotřebitelském úvěru

Na trhu je přebytek likvidity, banky jsou rády za každého klienta, kterému mohou půjčit peníze. Proti tomu stojí přísná legislativa (zákon o spotřebitelském úvěru), která nařizuje bankám i nebankovním poskytovatelům úvěrů důkladnou lustraci klientů. Banky Vám nemohou půjčit aniž by se dostatečně přesvědčily, že jste schopni úvěr splatit. Klient by v opačném případě mohl později smlouvu o úvěru napadnout pro její neplatnost, což by pro věřitele mělo neblahé následky. Dlužník by neplatil žádné úroky ani poplatky (již zaplacená částka by se mu vrátila) a půjčené peníze by bance splácel dle svých možností. Za zamítnutými úvěry tak nehledejte neochotu bank půjčovat, ale velmi přísnou legislativu. 

Pracovní smlouva

Abyste měli z čeho své dluhy splácet, potřebujete pravidelný příjem ze zaměstnání, který garantuje pracovní smlouva na dobu neurčitou. Máte-li pracovní smlouvu na dobu určitou, pak půjčku stále získat můžete, ale doba splatnosti úvěru nemůže být delší než „doba určitá“ sjednaná v pracovní smlouvě. Nesmíte být ve zkušební ani výpovědní lhůtě. V prvém případě hrozí ztráta zaměstnání a příjmu ze dne na den, ve druhém případě Vás v potenciálním novém zaměstnání opět čeká zkušební lhůta v délce 3 měsíců.
 

Záznamy v registrech (BRKI, NRKI, SOLUS)

Vaše platební morálka je zaznamenávána do registrů. V případě řádného splácení úvěru v minulosti získáváte kladné body. A naopak opožděné splátky mohou budoucí věřitele varovat před vaší nedostatečnou solventností. Do registrů se nezapisují jen bankovní a nebankovní úvěry, ale také problémy s placením energií, mobilních služeb a jiných závazků. Banky obvykle berou v potaz všechny záznamy za posledních 3-5 let. V registrech jsou vidět i neúspěšné žádosti o úvěr, tedy pokud Vás dva bankovní domy odmítnou, nemá příliš smysl to zkoušet u třetí banky, která vidí v systému již dvě zamítnuté žádosti.

 • BRKI: Bankovní registr klientských informací (CBCB – Czech Banking Credit Bureau)
 • NRKI: Nebankovní registr klientských informací (CNCB – Czech Non-banking Credit Bureau)
 • SOLUS: Zájmové sdružení právnických osob (zkratka pochází z původního názvu „Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům“)

Exekuce a osobní bankrot

Jste-li v exekuci, pak nezvládáte splácet své současné závazky, které věřitelé musí vymáhat za asistence exekutora. V osobním bankrotu, trvajícím 5 let od jeho schválení soudem, se musíte pečlivě věnovat splácení svých minulých dluhů, na což vynakládáte všechny své příjmy. V obou případech nemůžete na další půjčky ani pomýšlet. Kdo z Vás by půjčil peníze dlužníkovi, ze kterého marně dolují své peníze předchozí věřitelé?

Příjmy a závazky

Vaše příjmy (ze zaměstnání, podnikání, pronájmu, kapitálového majetku či jiné) by vždy měly bez problémů vystačit na pokrytí všech závazků:

 • Náklady na živobytí (své i vyživovaných osob, tedy rodiny): nájem, energie, telefon, internet, strava, ošacení, doprava, volnočasové aktivity
 • Půjčkykreditní karty, hypotéka, kontokorent (splátky všech těchto úvěrů)

Náklady na živobytí jsou bankou kalkulovány normativně a nelze je individualizovat/snížit argumenty „já tolik neutrácím“. U jedné single osoby v domácnosti bez dalších závazků začínají na 10 000 Kč (je-li Váš čistý měsíční příjem nižší než tato částka, nemá smysl o úvěr žádat).

Nemáte-li dostatečné příjmy pro novou půjčku, mnohdy stačí pouze zrušit nevyužívaný kontokorent či kreditní kartu. Banky musí zohledňovat schválené úvěrové rámce i těchto produktů, přestože je třeba nevyužíváte.

Banky obvykle počítají s průměrnou čistou mzdou za poslední 3 měsíce, potvrzenou mzdovou účtárnou zaměstnavatele. Pokud jste právě dostali přidáno, vyplatí se měsíc až dva vyčkat

Studenti, senioři, matky na rodičovské

Tyto sociální skupiny nejsou automaticky vyloučeny z úvěrového trhu, ale platí pro ně stejně přísná pravidla scoringu jako pro pracující. 

Studenti

Studenti obvykle nedisponují vlastním pravidelným příjmem pocházejícím z pracovní smlouvy na dobu neurčitou (brigády, DPČ a DPP lze uznat ve velmi omezené míře). Přestože některé banky nabízejí studentům zvýhodněné kontokorenty a kreditní karty bez doložení příjmů (s limitovaným úvěrovým rámcem max. 5-20 000 Kč), na regulérní půjčku student dosáhne jen při plném pracovním úvazku na dobu neurčitou nebo s ručitelským závazkem rodičů.

Senioři

Důchody a jiné trvale nárokové sociální dávky banky zahrnují do pravidelného měsíčního příjmu, takže většina důchodců s průměrnou penzí (aktuálně 14 400 Kč) na malou půjčku dosáhne. Alarmující je ovšem rychle rostoucí počet seniorů v exekuci.

Matky na rodičovské

S nejkratší dvouletou variantou rodičovské disponuje matka vyživující dítě měsíčním příjmem 16 500 Kč. To vystačí na pokrytí skromnějších životních nákladů matky a novorozence, ale už zde není žádný prostor pro možné splátky úvěrů.

Co dělat, když Vám banka půjčku zamítla?

Jde-li o první neúspěšnou žádost, můžete své štěstí zkusit ještě u jiné banky (třeba bude mít nepatrně mírnější scoringový proces, ale velké zázraky nečekejte). Po dvou a více odmítnutích další pokusy smysl nemají. Záznamy v registrech o neúspěšných pokusech byste jen zhoršili vaši bonitu v očích věřitelů. Jsou 4 možná řešení:

 • Požádat o menší půjčku: Třeba budou vaše příjmy pro menší úvěr dostatečné.
 • Snížit výdaje: Snížením výdajů dosáhnete úspor, ze kterých si můžete na předmět vašeho zájmu našetřit. Bude to sice trvat déle, ale zase nebudete platit úroky a rodinný rozpočet Vám za omezení výdajů v budoucnu určitě poděkuje.
 • Vyčkat: Pokud byly záznamy v registrech hlavním důvodem odmítnutí, nezbude Vám než vyčkat 3-5 let od data posledního prohřešku.
 • Zvýšit příjem: V případě nedostatečných příjmů se zkuste poohlédnout po jiné práci s vyšším výdělkem.

Ať už bylo důvodem zamítnutí žádosti o půjčku cokoliv, banky nemají povinnost svá rozhodnutí nikterak obhajovat či blíže komentovat.

Doporučujeme též náš článek Půjčujeme si odpovědně.

Nejvýhodnější půjčku Vám pomůže vybrat náš srovnávač půjček. S hypotékou pomůže hypoteční kalkulačka.

ANKETA k článku "Nejčastější důvody pro zamítnutí půjčky"

Zamítla mi banka žádost o půjčku?
Počet odpovědí: 635

KOMENTÁŘE k článku Nejčastější důvody pro zamítnutí půjčky

21.5.2017 14:32:42

Reálná půjčka, Komentoval(a): Eva

Mám příjem v průměru 30 tisíc platím hypotéku 10500 vč pojísteni a úvěr 1300,- . Vyživuji nezletilou dceru. Je reálné aby mi banka půjčila 150tisic?
23.5.2017 08:44:47

Re: Půjčka 150 000 Kč, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, pokud Vám po odečtení splátek hypotéky zůstává na živobytí 19 500 Kč měsíčně, pak je další půjčka ve výši 150 000 Kč na hraně. Při úroku 7% a době splatnosti 7 let vychází měsíční splátka na zhruba 2 350 Kč. Na domácnost by Vám pak zbývalo pouze 17 150 Kč, což je pro dvě osoby tak akorát, nestane-li se žádná mimořádná údálost (doslouží pračka, škola v přírodě, nové lyže pro děti, atd.). I když by se třeba našla banka, která by Vám půjčila, já osobně v takovéto situaci nemohu další úvěr doporučit.

Petr JermářBanky.cz

2.11.2017 20:56:01

, Komentoval(a): Anna P.

Proto třeba člověk může zažádat o půjčku bez doložení příjmů. Sice je vyšší úrok ale pro někoho není jiná možnost.

3.11.2017 01:34:40

Re: půjčka bez doložení příjmů, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, od 12/2016 nařizuje zákon o spotřebitelském úvěru všem poskytovatelům úvěrů (bankovním i nebankovním) důsledně prověřovat schopnost splácet u všech zájemců o půjčky. Bez doložení příjmů to nejde.

Petr JermářBanky.cz

11.1.2018 15:28:25

, Komentoval(a): Jakub Potočník

Anna to napsala špatně, ale spíš myslela nějakou nebankovní instituci, kde screening není až tak podrobný a společnost je ochotná nést za větší úrok větší riziko. Když už není zbytí, tak jde taky požádat o půjčku na základě ručení nějakou hodnotnou věcí. Třeba ručení vlastním autem. U toho je aspoň dobré, že když ztratíte schopnost splácet, tak se závazek pokryje prodejem dané věci a nedostáváte se do dluhové spirály.

28.1.2018 12:42:02

Hypo nebo úvěr, Komentoval(a): Tom

Mám práci na dobu neurčitou, hrubá mzda 32000 kč, mám buřinku a 20000 kontokorent, který využívám každý měsíc.Bydlím v podnájmu, kde platím 10000 kč. Chci koupit garáž za 200000, mám šanci získat půjčku?
28.1.2018 18:21:13

Re: Hypo nebo půjčka, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, hrubá mzda 32 000 Kč je čistého zhruba 24 000 Kč, což je určitě dostatečné pro půjčku ve výši 200 000 Kč. Pro takto malou částku doporučuji spíše půjčku než hypotéku (prodražilo by se papírování kolem - ocenění garáže, zápis zástavy do katastru, atd.).

Petr JermářBanky.cz

26.3.2018 11:54:14

Dostanu půjčku?, Komentoval(a): Jirka

Dobrý den. Myslíte si, že dosáhnu na půjčku 200 000 Kč - na 8 let? Čistý měsíční příjem 19 500, nemám děti, bydlím v podnájmu, práci na dobu neurčitou, již jsem 3 roky splácel jednu půjčku u též banky - bez problému (platil jsem včas).
5.12.2018 14:14:00

Půjčka/Ůvěr, Komentoval(a): David

Dobrý den. Je mi 19 a už mám za sebou tři měsíce ve své práci. Pracuju po vyučení v oboru se základem 12250. Jsem zatím u mamky a platím ji 5000.- na domácí potřeby. Chtěl bych si v příštím roce úvěr na auto 250 tisíc. Je to reálné? Děkuji.
6.12.2018 10:00:12

Re: První práce a půjčka na auto, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, zadlužit se v 19 letech pro auto je nejhorší možné životní rozhodnutí, doporučuji pročíst náš článek Finanční hříchy mladých. S úvěrem 250 000 Kč byste splácel 4 000 Kč měsíčně další 8 let, tedy z platu 12 250 Kč by Vám zůstávalo pouze 8 250 Kč. Z toho dáváte za bydlení 5 000 Kč, zbývá 3 250 Kč - to byste se pořádně ani nenajedl, nezbylo by Vám na benzín, povinné ručení, STK, atd.

Petr JermářBanky.cz

15.12.2018 14:12:56

Půjčka , Komentoval(a): Lenka

Zdravim. Chci se zeptat zda mám šanci získat půjčku 100 000kc pokud beru 18 000 čistého. Kdy 4000kc zaplatím nájem, 4000 dluh u nebankovní pujcky a zbytek mám na živobytí? Ktera půjčka by mohla být nejvýhodnější? Předem děkuji
16.12.2018 10:33:16

Hypotéka, Komentoval(a): Agata

Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně mého přítele. Před 5ti lety často sázel a poměrnou část výplaty si posílal z bankovního účtu na hráčské konto. Nyní již 5 let nesází ani korunu, bude mít problém získat kvůli své minulosti hypotéku ? Děkuji.
16.12.2018 20:53:56

Lze pujcka na auto kdyz mam hypoteku, Komentoval(a): Kejty

Zdravim, jsem v situaci kdy si moji rodice (spolu jako jedna strana) vzali hypoteku s moji pritelkyni. Mesicni splatka 8800,-. Otec ma jako OSVČ rozpocitanej prijem na 30 tisic mesicne. Pritelkyne ma prijem 21 tisic. Muze si otec vzit pujcku na auto 350 tisic?
8.2.2019 17:48:31

Záznam v cbcb, Komentoval(a): MgA. Ondřej Pacák

Dobrý den, Koncem minulého roku mi byla v Raiffeisenbank odmítnuta předschvalená konsolidace kvůli záznamu z cbcb. Po tom co jsem si nechal zaslat výpis jsem zjistil ze jsem byl u equa bank (kde mám druhy účet) v minusu 135 Kč, a další měsíc 50 Kč (oboje bylo zaplacení vždy druhý den, ale strhlo se to poslední den v měsíci tak oboje bylo zaplaceno až další měsíc). Je vůbec možné že tohle je důvod pro odmítnutí konsolidace kterou mi sami nabídli? Od té doby jsem měl už tři měsíce vše v pořádku. Dnes jsem zjistil že mám opět nabídku od Raiffeisenbank a opět byla zamítnuta kvůli cbcb, kde ale tentokrat nic nebylo. V bance na to řekli že musím počkat tři měsíce od posledního záznamu (zjevně v RB ještě nedostali aktuální informace z cbcb) ale jinde se píše že se záznam drží i pět let. Je možné že kvůli 200 Kč musím čekat pět let než budu moct provést konsolidaci? nebo mám zkusit štěstí v jiné bance? Existuje banka kde bonitu hodnotí člověk co má mozek? Děkuji
15.2.2019 04:26:26

, Komentoval(a): Petr

Dobrý den, chci se zeptat, co všechno potřebuji, abych splnil všechny stanovené podmínky pro získání půjčky 200 000 Kč. Je mi 19 let a už rok pracuji jako dispečer taxi služby, beru 25 000 Kč hrubého. Předem děkuji za odpověď.

2.4.2019 15:30:39

RE: Podmínky pro získání půjčky, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, pro získání půjčky je třeba mít dostatečný příjem, pracovní smlouvu na dobu neurčitou, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě a nemít negativní záznamy v registrech. Banky velmi nerady půjčují takto vysoké částky lidem mladším 20 let. Ani pro Vás by to nebylo nejšťastnější vykročení do života - doporučuji náš článek Finanční hříchy mladých.

Petr JermářBanky.cz

8.4.2019 13:24:39

Pujcka, Komentoval(a): Petra

Dobry den,chtela bych prosim info...chtela bych si půjčit od me banky 300000 na auto,ale jsem jen disponent účtu, kdyz si udelam novy ucet daji mi hned půjčku,nebo budu u nich nejakou dobu muset mit účet na sve jmeno,dekuji
16.4.2019 00:05:39

Dotaz , Komentoval(a): Lubomír

Před pul rokem jsem si vzal úvěr s banky pul roku jsemcmel u nich u lcet a chodily mi prijmy 22cisteho vzal jsemcsi 300000 a po mesici dalsich cca 170000 cca 4 uvery dohromady splacim 10669kc a za poslední 3 mesice mi prisli 3 exekuce banka to mela prověřit tedka jsem ve financni pasti dle meho nazoru banka udělala chybu neproverila si solus ani zadny registr za 1 minutu jsem odchazel se schvalenym uverem
22.4.2019 10:30:56

Půjčka v hodnotě 200000,- KČ, Komentoval(a): Veronika

Dobrý den. Chtěla bych si vzít půjčku u banky. Je mi 23 let. Začala jsem pracovat v nové práci, kde jsem 2. měsíc. Smlouvu mám na 1 rok bez zkušební doby. Čistý příjem činí 18000,- KČ. Moje výdaje jsou jen telefon cca 3000,- KČ/měsíc, a sedačka na splátky 2000,-KČ/měsíc. V domácnosti jsme s přítelem, který nosí domů cca 25000,- KČ/měsíc. Nájem neplatíme, jelikož nám byt koupili jeho rodiče a peníze potřebujeme půjčit na rekonstrukci bytu a opravu auta. Je možné, že by mi úvěr neschválili? Předem děkuji za odpověď.
30.6.2019 19:43:59

Hypotéka, Komentoval(a): Michaela

Dobrý den, budu nyní žádat o hypotéku na byt. Bonitu mám dobrou, dosáhla bych i na víc než žádám. Registry mám také v pořádku. Akorát mě straší jedna věc. Někdy se mi stane, že když si vyberu peníze (obalková metoda :-)), tak mi ke konci měsíce strhnou nějaké poplatky a skočí mi to do minusu.. snažím se to hned srovnat, ale ne vždy to bylo hned.. bojím se, že kvůli tomu mi hypotéku neschválí. Děkuji za odpověď.
2.7.2019 10:34:05

Úvěry/půjčky od dvou bank zároveň, Komentoval(a): vojta

Dobrý den, dočasně potřebuji půjčit více, než mi bez zástavy půjčí jedna banka, je možné požádat ve dvou bankách zároveň? Dosud bez fin. závazků, spolužadatel manželka na m. dovolené, č. příjem cca 36tis. výše úvěru cca 1,8 mil. Kč. Děkuji V. Ch..
7.7.2019 10:02:26

RE: Půjčky od více bank, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, toto bohužel možné není. Úvěrové limity jsou nastaveny v součtu pro všechny půjčky od všech bank (např. limit max. výše splátky 45% z Vašeho příjmu). O každém úvěru banka podává informace do registrů (BRKI), takže ostatní banky vidí, kolik kde dlužíte. Pokud jsou Vám banky ochotny půjčit např. max. 1 mil. Kč, nemá cenu se snažit si u první banky půjčit 0,9 mil. Kč a u druhé banky stejných 0,9 mil. Kč.

Petr JermářBanky.cz

3.8.2019 09:41:21

dotaz, Komentoval(a): Klára

Dobrý den, mám minimální mzdu, nikdy jsem půjčku neměla a vše řádně platila. Žiji sama, je reálné dostat půjčku 150.000,- ? Děkuji.
3.9.2019 13:46:35

Půjčka , Komentoval(a): Jakub

Chci se zeptat potřebuji si vzít půjčku 230000,- ale v bance mi ji zamítli a neřekli důvod proč. Když jsem si nechal za poplatek zaslat výpis ze bankovního a nebankovního registru, tak je tam uvedeno že mám čtyři nedokončené žádosti, může to na to mít vliv? Nikdy jsem neměl žádnou půjčku a kreditní karty a ani kontokorent takže jiné záznamy tam vedený nejsou ani v centrální evidenci exekucí. Děkuji za odpověď.
16.10.2019 08:46:30

Navýšení hypotéky, Komentoval(a): Iveta Šikulová

Dobrý den , máme s manželem hypotéu. A teď máme možnost ji navýšit 800 000. A mam dotaz jelikož jsme si vzaly Krátkodobé půjčky. Tak bych se chtěl zeptat, jestli nám to může zkomplikovat schválení. A nemáme je radši prvně doplatit a až potom zažádat o navýšením.
31.10.2019 21:56:39

Půjčka na exekuci, Komentoval(a): Lukas

Dobrý den, mám problém s exekucí, i když jsem se vše snažil řešit předtím, než jsem se do ní dostal. Platil jsem splátkový kalendář bez problému.Poté jsem byl bohužel ňejakou dobu omezen na svobodě v Německu a snažil jsem se vyjednat odklad. Nereagovali a dali mě na exekuci. Nikdy jsem se splácením neměl problémy a teď mám opět dobrý plat. Něco přes 30tisíc čistého. Dá se u banky vzít úvěr na zaplacení exekuce a místo toho splácet bance? V mém případě nikdy nešlo, že bych nechtěl platit, ale byl jsem v situaci, kdy mi to nebylo prostě povoleno. Děkuji
10.11.2019 10:58:23

Re: Půjčka na exekuci, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, na vyplacení z exekuce Vám nikdo nepůjčí (ani nemůže dle zákona o spotřebitelském úvěru).

Petr JermářBanky.cz

18.11.2019 19:25:21

150000kc, Komentoval(a): Ladislava balog

Chdel bych pučit ale banka mi zamitla sem dlužnik solusu
20.11.2019 20:50:37

1000000?, Komentoval(a): Lukáš Vázler

Dobrý den, poprosil bych o radu jakou mám šanci získat úvěr (nikoli hypotéku) ve výši 1 miliónu na zvláštní typ bydlení (z lodních kontejnerů) budu však žádat o bezúčelový úvěr. Je mi čerstvě 20 let, a nyní je to první měsíc po uplynutí zkušební doby (mám však smlouvu na neurčito), v historii jsem si vzal asi 6 úvěrů max. do 5000,- všechny řádně splacené. Čistý měsíční příjem 29 000,-. Bydlím sám, však mohl bych uvést, jelikož mám trvalé bydliště stále u rodičů tedy pobyt tam, v rámci tedy snížení životních nákladů.. Děkuji za radu.
14.12.2019 06:23:58

Spolehlivá a garantova, Komentoval(a): lucky peter

Chci se zeptat potřebuji si vzít půjčku 230000,- ale v bance mi ji zamítli a neřekli důvod proč. Když jsem si nechal za poplatek zaslat výpis ze bankovního a nebankovního registru, tak je tam uvedeno že mám čtyři nedokončené žádosti, může to na to mít vliv? Nikdy jsem neměl žádnou půjčku a kreditní karty a ani kontokorent takže jiné záznamy tam vedený nejsou ani v centrální evidenci exekucí. Děkuji za odpověď.
21.12.2019 08:37:57

Hypotéka, Komentoval(a): Simona29

Dobrý den, Mám dva bankovní účty. Na jeden mi chodí výplata a z druhého účtu si posílám peníze do tipsportu. Chci žádat o hypotéku u banky kde mám otevřený účet a chodí mi tam každý měsíc výplata, odchozí platby mám na tomto účtu jen za mobilního operátora. Bude banka prověřovat i to jaké mám výdaje na druhé kartě od jiné banky ? Případně prověřuje si banka zda mám hráčský účet u tipáče ? Díky za odpověď
3.1.2020 11:07:56

Re: Nedokončené žádosti a hazard, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, 1) nedokončené žádosti a zamítnutí mají negativní vliv na získání půjčky (zůstávají v registrech cca 6 měsíců) 2) hazard má negativní vliv na získání hypotéky, každá banka prověřuje a ohodnocuje toto riziko jinak (někdo zkoumá transakce na účtu, jiný zas registr hráčů)

Petr JermářBanky.cz

21.2.2020 06:26:08

Půjčka , Komentoval(a): Roman Ivánek

Dobrý den zajímalo by mě jestli banka může vidět i to jestli sázím a hraju hazardní hry (automaty) a na základě tohoto půjčku zamítnout?
26.2.2020 11:42:43

Půjčka, Komentoval(a): Tereza Antlová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je možné si vzít úvěr 60tis. Pracuji již 4tým měsícem a můj příjem je 15000, jediné výdaje co mám je paušál cca 650kč.
6.3.2020 11:28:01

D, Komentoval(a): Lucie

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možné aby mi banka půjčila 10 000 Kč, pokud bych měsíčně splácela 212 Kč po dobu 5-ti let, tak jak mi to navrhla EquaBank. Jsem student s pravidelnou měsíční výplatou z brigády.
17.6.2020 16:39:20

Informace, Komentoval(a): Jana

Dobrý den. V životě jsem nikdy nikdy nikdy neměla půjčku. Ani kreditku kartu ne! Jediné,co jsem měla byl nákup mobilu na splátky a ten byl splacen do 4 měsíců a pak kontokorent jen na 5000 Kč, pravidelně doplaceny u účtu s pohybem peněz... T mobile nemám tarif, Měla jsem jen Vodafone, ale nikdy jsem nedlužila ani elektrárnám ani nikdy na nájmu.., zaměstnavatel neurčitá smlouva, příjmy dostačující, přesto jsem si jen ze srandy jednou klikla na Mall pás platbu dopředu za 500 Kč a platba byla odmítnuta.. Když jsem pánovi na telefonu sdělila, že to nechápu, řekl, že půjčky zamítá systém.. Hm.. tj zajímavý systém.. Spíš samý podvodník než systém.. By mě zajímalo, kde se u mě stála chyba že " půjčku" 500 KC zamítli. Případně, kde mohu zjistit informace o mě v systému????
18.6.2020 11:25:28

Re: Proč mi nepůjčili?, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, peníze lze půjčit jen finančně zdravému jedinci, u kterého je předpoklad, že své závazky splatí. Nemáte-li ani na zaplacení částky v řádu stokorun a potřebujete-li si půjčovat 500 Kč, pak je něco špatně. Možná proto Vám byla půjčka zamítnuta, neboť takto malé úvěry (do 5 000 Kč) si nejčastěji berou klienti ve vážným finančním problémech.

Petr JermářBanky.cz

13.7.2020 18:05:28

Po registraci na sazka online najednou nejde vyřídit uvěr na pozemek, Komentoval(a): Rostislav

Zdravím, vyřizoval jsem u banky uvěr na pozemek, vše už bylo připravené, jen jsem jednal s majitelkou, už mě otravovalo jezdit si dávat sazku někam do trafiky, tak jsem se registroval online přes banku abych sem tam něco dal přímo z domova a ejhle, najednou problém s uvěrem, má toto nějaký vliv, mám rozjednanou koupi a smlouvy připravené, má registrace nějaký vliv ? a pokud ano jak z toho Díky moc za odpověď
16.7.2020 18:49:14

Re: úvěr a hazard, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, banky při poskytování úvěrů posuzují mnoho parametrů a hazardní hry negativně ovlivňují bonitu žadatele o úvěr.

Petr JermářBanky.cz

29.7.2020 15:54:08

, Komentoval(a): Eva

Dobrý den jen sem se chtela zeptat kdyz mam zkráceny uvazek na 4h. mzd 7000kc půjčí mě banka aspoň 100000kc děkuji
8.8.2020 01:29:50

Equabank, NEROZUMÍM TOMU , Komentoval(a): Jiří

Dobrý den, je mi 25 let , pracuju u firmy třetím rokem, smlouva na dobu neurčitou , plat něco přes 20tis čistého. Sjednal jsem si on-line půjčku u Equabank. Jednalo se o 200tis Kč . Vše mi bylo schváleno, byl mi založen standardní účet , kde jsem dostal přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví , kde jsem mohl sledovat stav půjčky . Přišla řada na podpis smlouvy , smlouvu mi přivezl kuryr , vše se podepsalo. Na druhy den mi volali z banky, jestli už u mě byl kuryr se smlouvou a je podepsána, po té co jsem sdělil ze u mě pan kuryr byl a smlouva je podepsána , tak mi bylo do telefonu řečeno .. “super, peníze by jste měl mít připsané na účtu příští týden” zdůrazňuji že to bylo ve čtvrtek . A na druhy den , mi přišel e-mail , ze mi půjčka byla zamítnuta. A po té už jsem se nemohl přihlásit ani do internetového bankovnictví . Jak je možné , ze po podepsání smlouvy a schvalovacích emailech a telefonátu, je nakonec půjčka zamítnuta.Jsem bez dluhu,bez exekuce...Díky za odpověď .
16.8.2020 19:11:58

, Komentoval(a): Markus

Zdravím, je mi 20 let a chci si vzít půjčku na auto 250-300k. Plat mám 18k čístého teď jdu na vedoucí pozici kdy se mi plat zvýší. Nebydlím u rodičů ale ve firemním bytě který mám zdarma, platím si pouze jídlo,mobil. Jsem v práci 3 měsíce smlouva na dobu určitou je možné aby mi půjčili? díky
16.8.2020 22:13:34

Půjčí mi na auto?, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, půjčku 250-300k s platem 18 000 Kč pravděpodobně získáte, nicméně doporučuji nejprve prostudovat náš článek Finanční hříchy mladých. Obecně je koupě auta na dluh ve vašem věku nejhorší možné životní rozhodnutí.

Petr JermářBanky.cz

9.9.2020 21:05:14

Dotaz, Komentoval(a): Jan Zaorálek

Dobrý den, mám možnost získat půjčku 300 000 Kč i přesto, ze jsem v registru? Bydlím s manželkou v najmu - můj čistý měsíční prijem je 35000, který mužu doložit plus manželky plat 25000. Náklady na bydlení máme cca 20 tisíc měsíčně. Děkujeme za info.
11.9.2020 14:47:09

Re: Půjčka se záznamem v registrech?, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, přijde na to, jak vážné záznamy v registrech máte. Jedna menší opožděná splátka o pár dnů bude spíše tolerována než vážnější prohřešky (nesplácení, opakované opoždění, atd.).

Petr JermářBanky.cz

12.9.2020 21:22:46

Žádost o hypotéku, Komentoval(a): Kamila

Dobrý den, s přítelem jsme se rozhodli koupit nemovitost. Našli jsme si finančního poradce, nemovitost a momentálně jsme v procesu schvalování hypotéky. Hypotéku si na sebe bere přítel sám ve výši necelých 2,9 mil. Kč, 10% budeme dávat z vlastních zdrojů. První žádost nám vrátili s odůvodněním nedostatku informací, proto jsme tedy doložili výpis z bankovního účtu, počet dětí (0), výdaje na domácnost (3 000 Kč). Přítel má momentálně čistý měsíční průměr kolem 27 000 Kč a věk 22 let, nemá žádné půjčky ani nic podobného. Finanční poradce mu vypočítal s paní z banky u které žádáme o hypotéku, že bonitu i skóring stačí na námi žádanou částku. V pondělí bychom měli dostat rozhodnutí z banky. Myslíte, že nám hypotéku schválí? Popřípadě je dobré znamení, že se naše žádost dostala k “finálnímu schvalovateli”? Jaká je šance, že nás neschválí? Předem děkuji za odpověď.

14.9.2020 00:02:10

Re: Žádost o hypotéku, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, s čistým příjem 27 000 Kč by Váš přítel hypotéku 2,9 mil. Kč získat měl. Jaký úrok Vám banka nabízí? Doporučuji před podpisem úvěrové smlouvy kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří Vám dají velmi pravděpodobně ještě lepší nabídku (nižší úrok, nulové poplatky, vyřízení hypotéky komplet na klíč).

Petr JermářBanky.cz

15.9.2020 14:24:03

Schválení konsolidace, Komentoval(a): Kateřina

Dobrý den. Potřebovala bych konsolidovat 3 půjčky a 1 kreditku, ale ve výpisu z BRKI A NRKI mám záznam o odmítnuté žádosti o půjčku ode dne 06.11.19. Můžu se pokusit o konsolidace teď nebo je lepší počkat až se tento záznam smaže v listopadu 2020? Obavám se že pokud požádám teď v září, tak mě to zamítnou, kvůli tomuto záznamu.
15.9.2020 17:06:35

Re: Schválení konsolidace, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, určitě vyčkejte s žádostí o půjčku do prosince na smazání těchto záznamů, jinak byste riskovala další odmítnutí a záznam do registrů.

Petr JermářBanky.cz

29.9.2020 00:38:53

, Komentoval(a): Lucie

Dobrý den, chtěla bych si půjčit 30 000 na nový byt. Můj příjem činí měsíčně cca 14000kč . Myslíte si, že mi banka půjčí, když sem neměla nikdy žádnou půjčku a tudíž nemám ani žádnou exekuci atd?
30.9.2020 12:23:18

RE: Získám půjčku?, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, s čistým příjmem 14 000 Kč malou půjčku ve výši 30 000 Kč získáte. Velmi pečlivě ale zvažte, nebudou-li měsíční splátky půjčky ukrajovat příliš mnoho peněz z vašeho měsíčního rozpočtu.

Petr JermářBanky.cz

6.10.2020 14:40:47

Dotaz, Komentoval(a): Hanka

Dobrý den, informativně jsem si zkoušela zažádat o půjčku online přes aplikaci George,v odpovědi stálo,, Žádost nyní nemůžeme schválit Vaší žádost jsme pečlivě posoudili a nyní Vám nemůžeme Úvěr poskytnout, důvodem jsou: Vnitřní podmínky Banky.,, Prosím Vas
7.10.2020 09:11:32

RE: Vnitřní podmínky banky, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, banky nikdy nesdělují skutečný důvod zamítnutí žádosti o půjčku (např. nedostatečný příjem, záznam v registrech, atd.). Vždy Vám pouze sdělí obecně "nebyly splněny interní podmínky banky".

Petr JermářBanky.cz

24.11.2020 13:07:51

Pujcka, Komentoval(a): Michal

Dobrý den, mám dotaz k půjčce, příjem 18-19000kč čistého, nemám žádné půjčky, vyžádal jsem si i registr solus který je bez záznamu, měl jsem v práci dobu určitou, následně jsem v práci zažádal o neurčitou a byla mi vystavena nová smlouva bez zkušební doby, přesto mi ani moje ani jiná banka nechce poskytnout úvěr, nevíte kde by mohl být problém? Mohou ted schválení blokovat například neuspěšné zádosti? Děkuji za odpověď
25.11.2020 08:49:16

Re: Půjčka, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, neúspěšné žádosti z posledních 6 měsíců výrazně snižují šance na získání půjčky. Doporučuji vyčkat dalších 6 měsíců.

Petr JermářBanky.cz

25.11.2020 12:22:16

Schválil mi půjčku?, Komentoval(a): Danka

Dobrý den, mám smlouvu na neurčito,čistý příjem cca 13 600,- ,přítel podnikatel cca 30 000,- ,tchýně momentálně podpora v nezam.,1 dítě. Potřebujem půjčit 200 000,- . Nemám žádnou půjčku,měla jsem jen myčku na splátky,řádně splaceno. Je nějaká a jaká pravděpodobnost,že by mi půjčku schválili? Ať nežádám zbytečně. Děkuji za odpověď a hezký den.
26.11.2020 10:14:12

Re: Schválí mi půjčku?, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, přijde na to, kdo bude o půjčku žádat: 

 • nezaměstnaná tchyně půjčku nezíská
 • Vy s nízkým příjmem 13 600 Kč pravděpodobně také půjčku nezískáte
 • přítel s příjmem 30 000 Kč by půjčku získat mohl, ale u něj coby OSVČ bude záležet na příjmu deklarovaném v daňovém přiznání

Petr JermářBanky.cz

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Moratorium skončilo a banky slibují vstřícnost. Přišly už s prvními kroky

Moratorium skončilo a banky slibují vstřícnost. Přišly už s prvními kroky

18.11.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Nebojte se, nenecháme vás v problémech. Něco podobného slibují v posledních týdnech banky i nebankovní poskytovatelé půjček svým klientům. Koncem října totiž skončil odklad splátek spotřebitelských i hypotečních úvěrů, který vláda na jaře nařídila kvůli pandemii koronaviru COVID–19.

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

8 rad, jak si půjčit peníze a neprodělat

23.9.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Pořádně si všechno promyslet. Tak zní základní pravidlo pro případy, kdy řešíte, jak si půjčit peníze. Musíte si dát navíc pozor, abyste nenaletěli a neskončili v nesplatitelných dluzích. Připravili jsme proto 8 rad, které vám pomůžou, aby vás půjčka nezruinovala.

Klesá počet lidí, kteří mají problémy se splácením dluhů. Situace se ale brzy změní

Klesá počet lidí, kteří mají problémy se splácením dluhů. Situace se ale brzy změní

26.8.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Zhruba o 7 000. O tolik klesl ve druhém letošním čtvrtletí počet lidí, kteří mají problémy se splácením dluhů. Vyplývá to z dat, která zveřejnila společnost SOLUS. Podle jejích údajů ve druhém letošním čtvrtletí dlouhodobě nesplácelo své dluhy 553 000 lidí v České republice. V první čtvrtině roku to přitom bylo 560 000.

Zájem o půjčky na jaře klesl. Kvůli koronaviru

Zájem o půjčky na jaře klesl. Kvůli koronaviru

29.7.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Propad o několik desítek procent. Taková byla na jaře situace na českém trhu se spotřebitelskými úvěry. Ukázala to anketa ČTK mezi jednotlivými poskytovateli. Podle ní přišel nejvýraznější propad v dubnu a nyní už se situace opět stabilizuje.

Půjčky s úrokem až 40 %? I takové na trhu najdete

Půjčky s úrokem až 40 %? I takové na trhu najdete

1.7.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Za půl roku nesplácení pokuta až ve výši trojnásobku původní půjčky. Nebo roční úrok ve výši stovek procent. I takové nástrahy na vás čekají, pokud se rozhodnete pro půjčku. Vyplývá to z aktuálního Indexu odpovědného úvěrování, který každoročně vydává organizace Člověk v tísni.Banky v ČR