Kolik si lze půjčit, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den Chci se zeptat kolik si jako obyčejný člověk můžu půjčit nebo vzít úvěr cokoliv chtěl bych vědět jestli se jako obyčejný člověk který chodí do práce nemá žádné dluhy nic může dostat třeba k částce 2 000 000,- korun a je v podstatě jedno jestli přes půjčku nebo hypotéku apod... v nejlepším případě tak abych docílil toho aby ty peníze byly na mém účtě

Dobrý den,

maximální výše úvěru je dána maximální možnou dobou splácení a maximální možnou měsíční splátkou, která je závislá na výši platu. Větší peníze než pár desítek tisíc korun se nepůjčují lidem nad 70 let a žádný úvěr nelze sjednat na déle než 40let (část bank má ale limit splatnosti 30 let a věkový limit 65 let).

Výše měsíční splátky je plně limitována čistým měsíčním příjmem. Obyčejný člověk bez závazků, dluhů a rodiny má životní minimum obvykle bankou stanovené na 8 000 Kč. K tomu se přidávám rezerva dle výše úvěru (spotřebitelský úvěr = pár desítek tisíc korun = nulová rezerva, hypotéka v řádu milionů - několikatisícová rezerva).

Př. ve 40 letech s příjmem 20 000 Kč čistého měsíčně lze splácet maximálně 8-9 000 Kč měsíčně po dobu 25-30 let. 2 mil. Kč je možné si půjčit při dnešním úroku 2% na 25 let se splátkou 8 500 Kč.

Obecně více než 200 000 Kč si nepůjčovat jinak než na hypotéku (se zástavou nemovitosti za účelem koupě nemovitosti). Nejlevnější spotřebitelský úvěr má úrok 10%, čili 5x tolik co hypotéka. A to je ohromný rozdíl.