Banky.cz Bankovní poradna zdarma #972, Dotaz v bankovní poradně

Jak refinancovat půjčku a přejít k jiné bance s výhodnějšími poplatky?

Dobrý den, mám účet vedený u České spořitelny, kde využívám službu cestovní připojištění, kontokorent a čerpám půjčku 150000 na 72 splátek, která byla zřízena v létě 2009. Se splácením nemám problém. Jelikož mi přijdou neúnosně vysoké poplatky, ráda bych přešla k jiné bance a refinancovala půjčku. Přemýšlela jsem o mbank, equa bank, air bank a fio bankou - jenže ta asi neposkytuje repůjčky... Nevím, co je nejlepší řešení. Převážně využívám internet banking, platbu kartou a na pobočku téměř nechodím. Vybírám z bankomatu cca 3-5 x do měsíce maximálně. Na účtu mám zřízené trvalé platby i inkaso. Je mi jasné, že bych musela doplatit kontokorent. Děkuji za radu a přeji hezký den.

Dobrý den,

naprostý souhlas, je čas na změnu banky. Obvykle není nutné mít všechny produkty u jedné banky, tedy spotřebitelský úvěr můžete mít v jedné bance a běžný účet ve druhé. Bohužel zrovna banky, kde bych doporučil refinancování (Equa bank, Air-Bank, ZUNO Bank) mají podmínku mít u nich i běžný účet, což příliš nevadí, neboť nabídka běžných účtů je zde velmi zajímavá a nic to nestojí.

Běžný účet (vedení, karta, internetbanking, platby, atd.) nabízejí shodně všechny Vámi zmíněné banky zdarma (jen Equa bank má podmínku min. obratu), stejně tak i ZUNO. Liší se pouze poplatky za výběry z bankomatů, tedy vybírejte hlavně dle tohoto parametru.

Přeji dobrou volbu.