Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1435, Dotaz v bankovní poradně

Jak najít vhodnou banku pro refinancování půjček bez ručitele?

Dobrý den, chci se zeptat na Repůjčky. Můžete my poradit na jakou banku je dobré se obrátit? Mám půjčky z GE,České spořitelny nemohu najít všechny smlouvy a mám dost vysoké splátky, ty samozřejmě vzorně splácím. Mám napujčováno opravdu dost a skoro každá banka chce bohužel ručitele a v dnešní době je to opravdu problém. Máte pro mne nějakou radu či pomoc? Děkuji JP.

Dobrý den,

obecně bych doporučil Air-Bank, Equa Bank či ZUNO Bank, kde nabízejí úrok 9-10% a nulové poplatky za sjednání a vedení půjčky.

Ohledně ručitele, vždy bude záležet na výši úvěru a Vaší bonitě (kolik vyděláváte a jaké máte další závazky). V případě dostatečného výdělku v poměru ku půjčené částce ručitele není třeba. Půjčovat si na spotřebitelský úvěr více než 100 000 Kč nedoporučuji (přeplácíte značně půjčenou částku na úrocích), od 200 000 Kč je lepší hypotéka, tedy úvěr se zástavou nemovitosti s úrokem cca. 3%.

Petr JermářBanky.cz