Jak se vyrovnat s finančními problémy po zesplatnění úvěru od Air Bank?

Nejlevnější půjčka od Zonky
19.8.2014 Půjčka

Dobrý den, dostala jsem se do finančních problémů a to takových ze mi banka air bank zesplatnila úvěr, vůbec nevím co mám očekávat a jestli se lze ještě s nimi nějak rozume domluvit. Samozřejme chci platit jen jsem mela problémy a peníze na splátky proste nebyli. Jsem s toho v silene depresi. Muzete mi prosím poradit co dělat? Nevím jestli se to předá hned na exekuci a nebo jestli mají nejake své firmy na vymáhání pohledávek. Petra

Dobrý den,
při porušení smluvních podmínek úvěru (nesplácení) Vám všechny banky úvěr zesplatní. Půjčku na základě smlouvy banka vymáhá nejdříve korespondenčně, případně telefonicky. Potom může předat případ inkasní agentuře. Nezaplacenou půjčku musí banka žalovat prostřednictvím soudu, nebo rozhodce - tím vzniká vykonatelný titul, který je nakonec vymáhán formou exekuce.
Exekuce je samozřejmě nepříjemná i pro banku a existují-li možnosti, jak se ji vyhnout, banka určitě volí alternativu - dohodu/splátkový kalendář (ale musí to být reálně - pokud někdo ztratí práci či má více dluhů, reálná dohoda moc není a dopadá to spíše exekucí).
Doporučuji banku ihned kontaktovat a snažit se domluvit na řešení (rozhodně se nevyplatí pasivně čekat, jak to dopadne).