Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1425, Dotaz v bankovní poradně

Dotaz v bankovní poradně,

LF

Dobry den. Chci se zeptat. Manzel si u banky zadal o pujcku 20 000. Banka mu ji zamitla. I pres to ze manzel ma pravidelny prijem presahujuci 15 000kc cisteho.je pravda ze zaznam ze solusu mu vymazali teptve nedavno. Na ucet (u banky od ktere jsme si chteli pujcit) chodi penize i me z rodicovskeho prispevku ale manzel je jako majitel ja k uctu mam jen dispozicni prava). Smlouvu v praci ma teprve par dni na dobu neurcitou (predtim mel na dobu urcitou) bydlime v pronajmu a manzel ma trvaly na obecnim urade. Muze tedy trvaly pobyt byt onim duvodem pro zamitnuti pujcky?

Dobrý den,

zde vidím problém v pracovní smlouvě, kterou má jen pár dní. Pro získání půjčky je třeba být zaměstnaný na dobu neurčitou (či na dobu určitou, pakliže půjčka bude doplacena dříve než skončí pracovní smlouva) a nesmíte být ve zkušební či výpovědní lhůtě. Banka v rámci Vaší i své bezpečnosti musí počítat s nejhorším možným scénářem, kdy ve zkušební lhůtě můžete přijít o příjem ze dne na den (i když je to nepravděpodobné, stát se to teoreticky může).

Z mého pohledu, spíše bych doporučil si nepůjčovat vůbec oněch 20 000 Kč. S příjmem 15 000 + rodičovská na tři hlavy v nájmu to určitě nemáte lehké, tak bych si to na Vašem místě nestěžoval půjčkou. Pokud by to byla půjčka např. na auto, bez kterého se manžel nedostane do práce či na pračku, bez které nemůžete vyprat, mělo by smysl riziko a drahotu půjčky podstoupit. Ale jinak u věcí spotřebního rázu by mi to za to nestálo přeplácet půjčenou částku úroky + nést riziko, že se něco zvrtne, já nebudu mít na úhradu dluhu a skončím v exekuci.

Doporučuji prostudovat náš článek Půjčujeme si odpovědně a Půjčka - mám šanci ji získat?

Petr JermářBanky.cz

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

7.7.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Víte kolik bank se sídlem v České republice nabízí svoje služby? Kterou banku nejvíce využívají klienti, která je „nejlepší“? Při odpovědi na tyto otázky většinu z nás asi napadne jmenovat jednu z bank z tzv. velké čtyřky.

Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

6.7.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Nedávná pandemie koronaviru COVID–19 přinesla nejen spoustu omezení, ale také jeden zdánlivě překvapivý efekt – růst zájmu o životní pojištění. Upozornily na to některé pojišťovny. Větší poptávka po životním pojištění je přitom logická. Právě tato pojistka totiž dokáže výrazně zmírnit následky různých nemocí.

Do jakých nemovitostí investovat? Podívejte se, jaké 3 varianty vás nikdy nezklamou

Do jakých nemovitostí investovat? Podívejte se, jaké 3 varianty vás nikdy nezklamou

2.7.2020, Reality, Autor: Marek Hadač

Nákup nemovitosti je jeden z nejspolehlivějších způsobů zhodnocení peněz. Dlouhodobě se totiž jejich výnos pohybuje mezi 4 až 6 %. Víte ale, do jakých nemovitostí investovat, aby se vám to opravdu vyplatilo? Variant je několik.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

L

#10631, Refinancování hypotéky a přepis zástavy na KN, Hypoteční poradna, 7.7.2020

Dobrý den, pokud refinancuji hypotéku, jak je to s přepisem zástavy na katastru? Jedná se o to, že při založení hypotéky byl vklad zástavy do katastru proveden. A teď jsem získal informace, že musím znovu provést vklad do katastru a ještě k tomu je to dvakrát dražší než předtím. Díky za vyjádření.

Dobrý den, při refinancování hypotéky je třeba do katastru zapsat zástavní právo nové banky a vymazat zástavní právo staré banky. Bohužel od 1/2020 došlo k navýšení poplatku za vklad na KN na 2 000 Kč. Vklad a výmaz tak přijdou dohromady na 4 000 Kč. I proto je lepší refinancování hypotéky vždy řešit s pomocí nezávislého hypotečního poradce, který na rozdíl od bank tyto poplatky za klienty hradí (a ještě umí nabídnout lepší úrokovou sazbu).

MN

#10630, Odhad nemovitosti a žádost o hypotéku, Hypoteční poradna, 7.7.2020

Dobrý den, žádal jsem u banky o hypoteční úvěr. Ručil jsem jednou nemovitostí, na obou nemovitostech byl samozřejmě odhadce a nyní když jsem před podpisem smlouvy žádost zrušil, banka po mně chce zaplatit odhady. Dá se s tím něco dělat? Děkuji

Dobrý den, s tímto mnoho nenaděláte - jestli jste si u banky objednal službu odhadu nemovitosti, je třeba ji zaplatit (nehledě na sjednání či nesjednání úvěru). I proto doporučuji řešit hypotéky vždy za asistence nezávislého hypotečního poradce, který tyto náklady za klienty hradí (a ještě dokáže nabídnout lepší úrokové sazby než byste dostal v bance).

MM

#10629, Brigáda, DPP a daně, Daně, 7.7.2020

Dobrý den, jsem student a budu mít dvě letní brigády, tzn. budu zaměstnán u dvou zaměstnavatelů. Jak to bude s daněmi? Mluvím zde o práci, ve které podepisuji v obou případech DPP. Co mám a nemám podepisovat za protokoly? Četl jsem něco o růžovém formuláři, který mohu podepsat pouze u jednoho zaměstnavatele. Zdravotní pojištění sjednané mám (VZP). Výdělek si budu hlídat, aby mi nepřesáhl 10 000 Kč u obou zaměstnavatelů za měsíc. Co se týče odpracovaných hodin, mohu pracovat 40 hodin za týden dohromady u obou zaměstnavatelů, či pouze u jednoho tzn. mohu mít dohromady odpracováno 40 hodin u jakéhokoli počtu zaměstnavatelů? Předem děkuji za odpovězení mých dotazů.

Dobrý den, růžový formulář (kterým nárokujete okamžité uplatnění měsíční slevy na dani na poplatníka ve výši až 2 070 Kč) nemůžete souběžně podepsat u více zaměstnavatelů, tedy to podepište tam, kde očekáváte vyšší výdělek.Týdně je možné na DPP odpracovat libovolný počet hodin, ale celkově za rok můžete pro každého zaměstnavatele odpracovat max. 300 hod. Po skončení roku podejte daňové přiznání, abyste případě v souhrnu vyčerpal všechny daňové slevy (na poplatníka, na studenta, atd.).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR