Banky.cz Bankovní poradna zdarma #583, Dotaz v bankovní poradně

Matka vlastníka jedné z největších českých bank se pokusila vysát peníze ze své dcery: Jak by se to projevilo na pojištění fondů?

Pred nedavnem probehla medii zprava, ze zahranicni, vlastnici matka jedne z nejvetsi ceske banky se pokusila vysat ze sve dcery penize ceskych stradatelu. CNB tomu udajne vcas zabranila, ale neuvedla o kterou se jedna. Byla to sporka, komercka, ceesobecko nebo nejaka jina banka? Coby se stalo, kdyby matky vysaly sve dcery v cesku, utahl by to fond pojisteni?

Dobrý den,

o jakou banku se jednalo bohužel nevím, nicméně právě pro tyto případy tu ČNB je. Naopak cesta větší integrace EU a ustanovení bankovní unie by tato vysátí umožnila. Vůbec celý smysl EU je bohužel o tom, že ti odpovědní platí a budou platit dluhy za ty méně odpovědné.

Fond pojištění vkladů je v současné chvíli schopen vykrýt tak leda pád družstevní záložny či malé banky - rozhodně by nezvládl pád žádné větší banky.