Jak získat konsolidaci dluhů při nízkém oficiálním příjmu?

prosím potřeboval bych poradit, dostal jsem se do dluhů, zatím je stíhám splácet nebo prodlužovat jejich splatnost, ale už to nebudu zvládat, chtěl bych konsolidaci, ale banky mi žádosti zamítají, protože mám nízký oficiální příjem 10 000,- Jinak beru 20 000,- někdy i víc, dluhy se vyšplhaly na 570 000. Mohl bych splácet tak 8 000,- měsíčně, prosím poradte mi, kdo by mi pomohl, do dluhů jsem se dostal vlastní vinou, děkuji FREIBAUER VILÉM

Dobrý den,

obávám se, že Vám nikdo nepůjčí - dle nové legislativy nemůže věřitel dlužníkovi půjčit více, než kolik je dlužník schopen splácet ze svého oficiálního příjmu. I kdybyste ale měl oficiální příjem celých 20 000 Kč, bylo by to velmi na hraně - 570 000 Kč při nejnižším možném úroku 6,9% a nejdelší možné době splácení (8 let) vychází na měsíční splátku 9 000 Kč.

Máte-li nemovitost či jiné hodnotné věci, o které byste mohl v exekuci přijít, doporučuji válčit ze všech sil, přibrat si další úvazek a snažit se splácet. Nemáte-li nic, o co byste mohl v exekuci přijít, doporučuji zažádat o osobní bankrot - to je 5 let živoření z minima, ale pak budete zcela očištěn a všech dluhů zbaven.