Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #2738, Mám šanci získat půjčku?

Reklamy na sloučení úvěrů, ale problémy s plným invalidním důchodem?

Nejlevnější půjčka od Zonky
30.4.2016 Půjčka

Dobrý den..Mám svoji banku GE Money Bank. Manžel u vaší banky 30 let..Ctěli jsme uvěr, ale samý problém, proč máte všude reklamy na sloučení? A vždy se najde problém, manžel v plném invalidním důchodu, takže má menší příjem..Těd nikdo nechce řešit, ale reklam máte všude...Děkuji

Dobrý den,

pravděpodobně si nás s někým pletete - nejsme banka, ale poradenský portál. Obecně pro poskytnutí půjčky je třeba mít dostatečný příjem, nebýt v registru dlužníků a mít řádný pracovní poměr na dobu neurčitou (nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě). Z čeho by Váš pan manžel s malým invalidním důchodem úvěr splácel? Vžijte se do role banky - Vy sama byste půjčila peníze někomu, kdo nepracuje, má malý invalidní důchod a pravděpodobně nebude mít z čeho půjčku splatit? Asi těžko. Banka to naopak s Vaším panem manželem myslí dobře - kdyby mu půjčku poskytla a on nesplácel, tak by mu hrozily doživotní exekuce (obstavit jdou i důchody, včetně invalidních), ztráta veškerého majetku a živoření na životním minimu. To přece nestojí za to riskovat pro půjčku, ne?

Spousta lidí dnes podléhá dojmu (pod tíhou všudypřítomných reklam či chování Poslanecké sněmovny), že žít na dluh je normální. Jsou dobré a špatné dluhy - ty dobré jsou úvěry na investice (např. hypotéka za méně než 2%, která Vám ušetří nájem), ty špatné jsou všechny ostatní (půjčky za 10 a více procent na nové televize, atd.). Doporučuji prostudovat naše články:

Půjčka - mám šanci ji získat?

Půjčujeme si odpovědně