Banky.cz Bankovní poradna zdarma #607, Dotaz v bankovní poradně

Jak se zbavit dluhů a zlepšit platební morálku?

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli je nějaká možnost se oddlužnit mám více půjček jak od banky tak i v nebankovní sféře díky vysokým splátkám mám špatnou platební morálku doufám že se s tím dá něco dělat děkuji za odpovéď

Dobrý den,

bez dalších detailů nelze konkrétně poradit, nicméně nejjednodušší variantou bývá konsolidace, neboli sloučení  všech dílčích drobných úvěrů do jediného velkého, který bude mít delší splatnost a tím pádem i nižší splátky, které bude reálné stíhat splácet. Toto řešení je samozřejmě za cenu celkového vyššího zaplaceného úroku.

Nezbytné je být schopen splácet takto konsolidovaný úvěr - pokud banka vyhodnotí, že nebudete schopen ze svého doložitelného pravidelného měsíčního příjmu splácet ani takto konsolidovaný úvěr, bohužel již moc dalších možností není, pouze umoření dluhu rozprodejem/dražbou svého majetku či žádost o osobní bankrot.