Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1247, Dotaz v bankovní poradně

Kreditní karta od České spořitelny: Proč jsou splátky tak vysoké a jak přejít k jiné bance?

Dobry den mame ucet u ceske sporitelny a vzali sme si zde kreditni kartu odmena ale tato karta se chova spis jako by byla za trest nikdy nevim jaka bude mesicni minimalni urada a potom jsem vetsinou v soku jelikoz po me chcou nehoraznou castku kredit mam 20000kc a minimalni splatku chcou 4400 coz se me zda byt prehnane vetsinou se platit ctyri procenta z celkove castky a nikdo ve sporitelne neni schopny me rict proc mam platit tady ty nehorazne splatky proto byc chtela prejit k jine bance ale ktera by nas byla schopna prevzit i ze zavazky mame zde jeste uver a kontokorent poradite my moc dekuji Ruberlova

Dobrý den,

  • na kreditní kartu si nikdy nepůjčujte více, než jste schopna v rámci bezúročného období splatit (úrok kol 20% je extrémně vysoký)
  • nikdy si neberte kreditní kartu od banky, která Vám slibuje spousty bonusových programů a odměn (a za neplnění útraty i vysoké poplatky). Při průměrném čistém výdělku v ČR mezi 12-15 000 Kč není možné utratit kartou měsíčně tolik, aby se Vám to vyplatilo. Navíc musíte studovat složité podmínky, neustále si něco hlídat...není lepší mít kartu bez poplatků a bez bonusových programů

Bank ochotných refinancovat Vaše stávající závazky je spousta. Bude záležet na celkové výši úvěru a Vašich příjmech. Napište mi na mail (petr.jermar@banky.cz) více detailů (dluh na kreditce, dluh na kontokorentu, Váš pravidelný čistý měsíční příjem) a já se pokusím doporučit něco konkrétního.