Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #3256, Žena ze mě vylákala 100 tisíc korun

Žena ze mě vylákala 100 tisíc korun, Podvod

25.12.2016 Podvod

Dobrý den, stal jsem se obětí podvodu na internetu. Naivně jsem uvěřil slovům lásky ženy z Ruska a půjčil jí téměř 4000 euro na cestu a náklady s tím spojené pod příslibem, že peníze dostanu zpět ihned po jejím příletu. Tato žena tvrdí, že peníze jí banka zabavila na její dluhy související s její hypotékou a odmítá mi zaslané peníze vrátit, stejně jako doložit doklady svých tvrzení o zabavených penězích. Peníze jsem převáděl prostřednictvím mBank na účet ruské banky, evidovaný na jméno jiné ženy s adresou ve stejném městě, údajné přítelkyně mojí podvodnice. Jako doklad mám jenom adresy obou žen a kopii průkazu té, které mě podvedla. Moje otázka je, zda je nějaká naděje takto zaslané peníze vymoci zpět nebo ohlášením věci na policii jenom přispěji do seznamu nevyřešených případů?

Dobrý den,

bohužel jste si právě zakoupil svou možná nejdražší životní zkušenost. Jedná se o modelový případ podvodu. Na druhém konci nebyla žádná žena, ale dobře organizovaný gang podvodníků, jejichž jediným cílem bylo z Vás vytáhnout peníze. Vše co jste si vyslechl bylo 100% smyšlené. Šance na vypátrání pachatele je nulová, ruský účet byl založen pravděpodobně na tzv. bílého koně (nejčastěji se používají bezdomovci či kradené doklady) a Vaše peníze z něj byly přeposlány na jiný účet mimo Ruskou federaci. Rozplést tuto síť podvodu je za hranicí možného. Na policii má smysl hlásit i nevyřešitelné případy (aby statistiky neukazovaly, jak se u nás rok od roku méně krade). Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že pravděpodobně pobavíte celou služebnu. Poslat někomu neznámému přes půlku světa přes 100 000 Kč na základě několika emailů je, s prominutím, mírně řečeno hloupost.