Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1074, Dotaz v bankovní poradně

Jak zabránit ztrátě domu a vyřešit dluhy pomocí insolvence?

Dobrý den,mám dotaz,maminka má strach že přijde o dům,ma uvěr u lišky,zbývá ji doplatit necelích 300 tisíc,a ma spoustu jiných dluhu a chtěla by jít do insolvence,lze to nějak vyřešit aby nepřišla o dům,jestli by to nemohli třeba doplatit děti aby to nešlo do insolvence,že by děti platili splátky u lišky místo ní,děkuji za pomoc

Dobrý den,

kolik činí celkové dluhy Vaší maminky? Pokud za ni vše splatíte, exekuci/insolvenci se samozřejmě Vaše maminka vyhne. V opačném případě bude nejjednodušší pro věřitele dům prodat a ihned uspokojit své pohledávky.

Na pravidelné splátky už pravděpodobně věřitelé nepřistoupí (pouze na okamžité plné splacení dluhu), neb už tzv. zesplatnili dluh. Pozor tedy, aby případně dluh jednoho nezničil život i druhému.