Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1387, Dotaz v bankovní poradně

Co se stane, když nestihnu splatit kontokorent včas?

Dobry den chtel jsem se informovat jak zavazne je kdyz nesplatim kontokorent do stanovene doby dekuji

Dobrý den,

důrazně nedoporučuji nesplácet jakékoliv své závazky či dluhy do dohodnutého termínu. Stanete se nesolventním, budete mít záznam v registrech, banka Vám začne účtovat vyšší úrok za tzv. nepovolený debet.

Vezměte to ze svého pohledu: půjčíte někomu peníze a on Vám je v dohodnutý termín nevrátí. Už dotyčnému nikdy nepůjčíte a ještě si na něj uděláte svůj názor.

Petr JermářBanky.cz