Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1068, Dotaz v bankovní poradně

Jak provést konsolidaci půjček a kreditních karet v důchodu s nízkým příjmem?

Dobrý den, Potřeboval by provést konsolidaci půjček a kred. karet jsem v důchodu s měsíčním příjmem 12650 kč.Částka úplnému doplacení je 190 000 Kč ,měsíční součet všech splátek je 10 400 Kč. Jsem ženatý manželka má příjem- důchod 9100 Kč. Potřeboval by poradit jak nejlépe tuto konsolidaci provést zatím co jsem se snažil žádat u banky jsem se setkal s odmítavým stanoviskem banky.

Dobrý den,

situace je těsně na hraně řešitelnosti.

Banky považují za životní minimum cca 8000 Kč, tedy max. možná splátka by byla 4-4500 Kč.

Do této splátky se s dluhem 190 000 Kč vejdeme při cca. 6 letech splácení a nízkém úroku 9-11% (jaký nabízejí např. Air-Bank. Equa-bank či ZUNO).

Banky budou také brát riziko na Váš pokročilejší věk a z toho plynoucí větší riziko nesplacení.

Zkuste se poptat v Air-Bank, Equa-Bank a ZUNO Bank, které nabízejí výrazně lepší úroky než konkurence a nulové poplatky. Pokud Vám nebudou ochotni půjčit ani zde, doporučuji část dluhu umořit prodejem majetku či požádat o pomoc rodinu (rozhodně se neobracejte na nebankovní poskytovatele půjček).

Hodně štěstí!