Jak se vyrovnat s výdaji na oddlužení, pokud nemáte dostatek finančních prostředků

dobry den, moji rodiče jsou v oddluzneni, splaci 8 mesicu uz a dohromady jim soud urcil castku 9000 korun, s tim, ze muj pritel jim pridava 3100 korun, bohuzel, ale cekame rodinu a nebudeme jim moct prispivat a tak bych se chtěla zeptat, zda se s tim da neco delat, protoze bez nasi pomoci nedaji dohromady 9000, zda i kdyz je soudem urcena castka, zda se to da upravit, aby si to platili sami. Predem dekuji za odpoved lucka

Dobrý den,

pokud se jedná o soudem schválený osobní bankrot, pak částku snížit bohužel nejde a bude třeba platit po celou sjednanou dobu plných 9 000 Kč (tedy 5 let). I když to nebude snadné, doporučuji se maximálně možně uskromnit a celých 5 let splácet. Odměna v podobě smazání všech dluhů za to rozhodně stojí. V opačném případě hrozí zničení si celého života.