Jak převést peníze z jedné vkladní knížky na druhou u poštovní spořitelny?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
21.4.2016 Spoření

Dobrý den, máme s manželem vkladní knížku u poštovní spořitelny. Je na ní asi 120.000 Kč. Nyní bychom chtěli tyto peníze dát na novou vkladní knížku u poštovní spořitelny. Prostě nechceme peníze do ruky, chceme je jen převést z jedné vkladní knížky na druhou. Ta druhá vkladní knížka bude na jméno naší dcery. Jak máme postupovat? Děkuji za odpověď. Naďa Šebestová

Dobrý den,

Poštovní spořitelna úročí vkladní knížky 0,1-0,3% (dle délky výpovědní lhůty). Vkladní knížky dnes obecně už téměř žádná banka nenabízí (kompletní přehled zde) a když ano, je to s velmi mizerným úrokem, průměrně 0,1%. Tedy doporučuji tuto vkladní knížku co nejdříve zrušit a peníze převést na spořící účet bez výpovědní lhůty, kde dostanete úrok kolem 1% a peníze budete mít kdykoliv k dispozici. Doporučuji Air Bank či Equa bank.

Peníze (spořící účet) si nechte nadále vedené na své jméno. Většina seniorů má potřebu majetek přepisovat na své děti ještě za života, jenže mnohdy jsou výstupním produktem těchto akcí zdevastované rodinné vztahy. Může se stát cokoliv, úmyslného či neúmyslného. Peníze vedené na Vaši dceru se stávají jejím majetkem. Co kdyby se třeba její manžel zadlužil (ona tím automaticky ručí za jeho dluhy) a exekutor Vaše peníze zkonfiskoval? Toto je pouze jeden ze stovek scénářů, co by se mohlo všechno stát. Svoje peníze si určitě nechte psané na sebe.