Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1360, Dotaz v bankovní poradně

Zjistěte, jak získat splátkový kalendář pro váš hypooteční úvěr u KB

Dobrý den, máme hypooteční úvěr u KB, končila nám fixace, znovu jsme zafixovali úrok na 5let. Požadovali jsme po bance informativní splátkový kalendář aby jsme měli přehled kolik každý měsíc budeme splácet a kolik budeme ještě dlužit za těch 5 let. Prostě aby jsme měli přehled. Banka nám ho nechce vystavit,nechápu proč je to takový problém?Jsme klienti,kteří řádně vše platí a neměli jsme žádný problém.Jak mám získat onen splátkový kalendář?Děkuji

Dobrý den,

také nechápu, proč Vám banka tento splátkový kalendář nechce vystavit (u spotřebitelských úvěrů do výše 1,8 mil. Kč je to dokonce zákonná povinnost). Není to nic tajného - zkuste onen kalendář na bance poptat ještě jednou.

Taktéž je možné si takovýto kalendář nahrubo sestavit v excelu, zabere to pár minut:

  • První řádka: dluh na začátku roku
  • Druhá řádka: úrok z první řádky
  • Třetí řádka: splátka za rok
  • Čtvrtá řádka: první řádka + druhá řádka - třetí řádka

Další sloupec (1 sloupec = 1 rok): první řádka = poslední řádka z předchozího sloupce, ostatní řádky stačí "roztáhnout".

Vlevo nahoře = kolik nyní zbývá doplatit

Vpravo dole = dluh na konci Vámi zvoleného roku

Petr JermářBanky.cz