Banky.cz Bankovní poradna zdarma #277, Dotaz v bankovní poradně

Jak získat konsolidaci úvěrů s registrem neplatičů a inv. důchodem?

Dobrý den, mám problém. Jsem studentem VŠ, takže potřebuji na školné, současně mám již několik úvěrů a potřebuji je skonsolidovat. Také můj příjem činí inv. důchod 12500 a další příjem je z pronájmu. 7000. Zdědil jsem hypotéku 7800 měs. spolu s ní jsem byl zapsán do registru neplatičů. Nyní registry v pořádku a nutně potřebuji konsolidovat. Která banka mi půjčí i se zápisem v registru? Zaplaceným zápisem a na inv. důchod?? Děkuji za odpověď Míla Micka

Dobrý den,

o jak velké dluhy ke konsolidaci se jedná? Vaše příjmy činí 19500 a po odečtení hypotéky nám zbývá pouze 11 700, což není mnoho. Sečtěme veškeré další výdaje za bydlení, stravu, ošacení atd. a vyjde nám max. měsíční splátka okolo 2-3 tisíc Kč, což je dostatečné pro umoření celkového dluhu např. 100 000 během 4 let.

Banky dnes žádosti se zápisem v registru posuzují velmi individuálně a již obecně neplatí, že některé banky toto akceptují a jiné nikoliv. Každopádně buďte připraven na vyšší úrokovou sazbu za zvýšené riziko plynoucí se zápisu v registru.

Petr JermářBanky.cz