Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #2538, Nestíhám splácet, co mám dělat?

Jak zvládnout splátky kreditní karty, které převyšují mé finanční možnosti?

Nejlevnější půjčka od Zonky
23.2.2016 Půjčka

Ráda bych se zeptala na to jak řešit situaci která už pro mne zdá se být neřešitelná Vlastním kreditní kartu vaší banky a měsíční splátky několikrát převyšují mé finanční možnosti: protože jsem sama a bezdětná nemá mi kdo pomoci se splátkami jsem nyní na úřadu práce a ze zdrav. důvodů dosti závažných mám velký problém najít novou práci Už na podzim jsem se telefonicky snažila získat informace ale marně prosím o radu jak mám splátky řešít - není možné snížení splácené dlužné částky? Ják postupovat v nastalé situaci už si nevím rady děkuji za odpověd Ovčačíková

Dobrý den,

nejsme vaše banka, ale poradenský portál. Banka Vám zcela určitě nic z dluhu neodpustí. Kolik celkem dlužíte, jakou máte stanovenou měsíční splátku a jaký je Váš čistý měsíční příjem z dávek? Jediným řešením je se maximálně omezit a až do doby splacení dluhu přežívat pouze o chlebu a vodě. Můžete zkusit s bankou přejednat výši splátek, ale i kdyby se Vám měsíční splátka snížila, maximálně možně se doporučuji ve všem omezovat a hlavně co nejdříve splatit dluh (a dále si již nikdy nepůjčovat).

I když může toto doporučení vyznít poměrně drsně, věřte, že je to mnohem lepší řešení než exekuce či osobní bankrot. Exekuci lze uvalit i na sociální dávky a důchod, takže řešením není nesplácet a snažit se přežívat na dávkách. Skutečně doporučuji maximální snížení nákladů během následujících měsíců či let a splácet co to jde. Je to mnohem lepší, než mít zničený celý zbytek života.