Banky.cz Bankovní poradna zdarma #14, Dotaz v bankovní poradně

Chybně nastavená datumka při podávání platebního příkazu.

dobrý den,chci se zeptat jestli mám možnost sjednat si nový ůvěr i když mě chybý rok a půl ke splacení toho starého? splácím uvěr od vás(č.spoř.)3147+204kč a dále 1300 červenou kartu a ještě 3200kč jinou splátku,coš dělá i s poplatkama vedení učtu 8000kč. a tak se ptám jestli bych mohla dostat ůvěr 130.000 až 140.000kč? představovala bych si splácet kolem 6000kč měsíčně,abych splácela co nejkratší dobu.pracovní smlouvu budu mít v polovině roku,ted mi na ůčet chodí pravidelně jen 5800kč. musím čekat těch pár měsíců nebo mám šanci i ted??předem diky moc za odpověd.Pěkný den:))

Dobrý den,

konsolidovat své stávající dluhy do jednoho nového úvěry před datem splatnosti samozřejmě obecně lze; od toho tu ty produkty na refinancování jsou. Nicméně ve Vašem případě může být situace komplikovanější, neboť během sjednávání nového konsolidovaného úvěru budete muset nutně projít screeningem, tedy bude znovu testována Vaše schopnost dostát svým závazkům a s příjmem 5800/měsíc Vám nikdo nepůjčí (mimo lichváře, který se Vás bude snažit dostat do exekuce) ani mnohem méně, neb Váš příjem je to na hranici zvažovaného existenčního minima, se kterým banky kalkulují. Očekávané budoucí příjmy banka nezvažuje vůbec.

Doporučuji počkat na novou pracovní smlouvu, a pak vše refinancovat tak, jak jste sama popsala výše;)