Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #3100, Pro nerozvedené manžele

Pro nerozvedené manžele, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
12.10.2016 Půjčka

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, tchán žije odděleně se svou manželkou už asi 6 let a bohužel není rozvedený a chtěl by si vzít větší úvěr. Je mu 61 let. Má vůbec nějakou šanci na úvěr u bank nebo staveb. spoření mimo nebankovních společností? Děkuji

Dobrý den,

na nebankovní společnosti doporučuji rychle zapomenout, nechce-li pan tchán zbytek svého života strávit bez střechy nad hlavou v exekucích (exekuovat lze i důchod). Banky (ani žádná jiná solidní finanční instituce) nemůže jednomu z manželů půjčit vyšší částku (cca 100 000 Kč a více) bez souhlasu druhého z manželů, neb za dluhy vzniklé po dobu manželství ručí oba manželé společně a nerozlučně. V případě zájmu o vyšší úvěr tedy doporučuji rozvod. Nicméně i tak zvažte, nakolik je moudré se v před-důchodovém věku takto zadlužovat. S rostoucím věkem sil, zdraví i vhodných pracovních příležitostí ubývá a splácet úvěr z průměrného důchodu 11 400 Kč lze velmi obtížně. Obecně banky nerady půjčují lidem nad 65-70 let, resp. požadují doplacení úvěru do 65-70 let věku.