Exekuce provedena a účet stále zablokovaný? Jak dlouho to ještě potrvá?

Dobrý den, 10.1.2017 mi pošťačka hodila do schránky příkaz k exekuci. Bylo na něm 36 000 Kč. 17.1.2017 jsem volala na infolinku, kolik je třeba zaplatit a paní mi řekla, že 40 000 Kč. Po té se opravila na 36 000 Kč (zjistila jsem, že mi z platu strhli 4 000 Kč). Exekuci jsem ten den zaplatila celou. Od té doby se nic neděje, účet mám stále zablokovaný, i když z něj potřebuji platit hypotéku, SIPO a pod. Na infolince mi den co den tvrdí, že je odblokování v urgenci, dokonce jsou někteří strašně dotčeni, že volám dvakrát denně a pokládají mi telefon. Má exekutor nějakou dobu na odblokování? Není třeba mu zaslat nějaký dopis? To mi nejsou na infolince schopní říct. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

po uhrazení celého dluhu dochází obvykle k odblokování účtu do 2 týdnů, Na výslovnou žádost dlužníka (osobní návštěva, emailem, telefonicky) je obvykle možné odblokování účtu urychlit a celá procedura pak nezabere déle než 1 týden (5 pracovních dní). Snad tedy dojde k odblokování Vašeho účtu nejpozději tento týden. Je-li problém s operátorem na infolince, doporučuji navštívit exekutora osobně.