Jak postupovat, když nám banka zablokuje účet kvůli nezaplacení pojistky?

Dobrý večer, je možné nám bez jakéhokoliv upozornění blokovat účet, nechat nás bez jakýchkoliv financí. Přišel dopis na exekuci kvůli nezaplacení pojistky, na zaplacení částky jsme měli 30 dní, bohužel žádný čas nebyl a okamžitě nás blokli, prý odblokují po zaplacení částky, těžko se platí, když máme účet bloknutý a lhůta 30ti dnů ani nebyla dodržena dle dopisu.. Děkuji

Dobrý den,

upomínku nejprve posílá věřitel (komu dlužíte peníze). Až pokud nezaplatíte, předává věc exekutorovi, který následně zablokuje účet a v případě dostatku peněz na účtu na pokrytí dluhu peníze strhne a exekuci ukončí.

Máte-li na účtu dostatek peněz na úhradu dluhu (+ poplatky za exekuci), požádejte exekutora o stržení těchto peněz a odblokování účtu. V průběhu exekuce si také můžete ze zablokovaného účtu jednou vybrat dvojnásobek životního minima (na pokrytí běžných životních potřeb).