Jak přepsat půjčku na jinou osobu a splatit Provident?

Nejlevnější půjčka od Zonky
20.10.2016 Půjčka

Dobry den, mam dotaz, potrebuju prepsat na jinou osobu svoji pujcku u Monety. Jelikoz mam provident a nesplacim ho radne, nikde mi nepujcej. Chtela bych provident splatit. Takze se chci zeptaz, zda jde to, ze bych svuj uver prepsala na jinou osobu, ta by vzala naviseni pujcky, aby se splatil provident a uver by se behem 2-3 prepsal zpatky na me. Dekuji

Dobrý den,

úvěr nelze na nikoho přepsat. A i kdyby to šlo, těžko byste hledala dobrovolníka, který by si na sebe dobrovolně převedl cizí dluhy se všemi důsledky (ručil by za Váš dluh, sám by si nemohl vzít úvěr, až by potřeboval, atd.). Pokud byste už takového dobrovolníka našla, musel by si vzít nový úvěr na sebe, Vám peníze předat a následně byste takto splatila své současné dluhy Providentu. Nicméně ani toto nelze doporučit, neboť ve většině případů to vede k následnému rozpadu rodinných či přátelských vztahů.

Jediným spolehlivým receptem na zbavení se úvěrů, které nezvládám splácet, je snížení svých výdajů na minimum, tedy přestat utrácet za zbytné věci (alkohol, cigarety, elektronika, volnočasové aktivity, kadeřník, dovolená, atd.) a platit jen nájem, základní potraviny a energie. Tímto spartánským způsobem života aspoň po dobu několika měsíců lze ušetřit nemalé peníze, které Vám pomohou splatit dluhy. Řešit starší úvěr novým úvěrem a ještě do toho tahat někoho dalšího, to je cesta do pekel.