Jak získat půjčku na splacení exekucí a začít splácet normálně příkazem či inkasem z účtu?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Můj přítel má 4 exekuce, dohromady to dělá cca 700tis. Je nějaká společnost nebo banka, která by půjčila na zaplacení dluhů, aby splácel normálně příkazem nebo inkasem z účtu? Má stále zaměstnání a pracovní dobu na neurčito. Exekuci má již na platě. Děkuji za odpověď Ilona

Dobrý den,

má obytnou nemovitost (byt/RD), kterou by mohl dát do zástavy či ručitele, který se za něj upíše (rodiče/partner)? Banky více jak 400-500 tisíc Kč bez zástavy či ručitele nepůjčí.

Nejlepším řešením by byla americká hypotéka na konsolidaci spotřebitelských úvěrů/exekucí/jiných dluhů s úrokem 5-6%, kde by se dalo splácení rozložit až na 25 let a splátka by byla přijatelnější. Takovýto produkt nabízí třeba Hypoteční banka, FIO Banka, Equa Bank, Sberbank a další. Ale nikdo tento úvěr neposkytne bez ručení obytnou nemovitostí.

Dalším řešením by bylo vše konsolidovat spotřebitelským úvěrem s úrokem 10-12%, kde není třeba ručit nemovitostí, ale je třeba mít ručitele. Se sháněním ručitele je to těžké, protože osobně to Vám coby partnerce ani nikomu jinému (rodičům) nemohu doporučit - stáhne to do problémů i Vás. Raději se tomuto vyhnout.

Vše komplikuje exekuce, tedy neschopnost splácet a záznamy v registrech - těmto lidem je ochoten navíc půjčit málokdo. I při práci na dobu neurčitou je splácení 700 tisíc Kč závazek na hranici únosnosti - nebylo by lepší požádat o osobní bankrot? (5 let živoříte a splácíte co můžete, ale pak jste čistí - samozřejmě s tím musí souhlasit věřitelé, takže záleží, kde má dluhy - solidní banky na toto většinou kývnou, ale nebankovní poskytovatelé úvěrů mají jiný cíl - dostat z dlužníka co nejvíce, jakkoliv to trvá dlouho - třeba mu exekuovat vše až do konce života).